Nejlepší halftime show na finále Super Bowl

during the Pepsi Super Bowl 50 Halftime Show at Levi's Stadium on February 7, 2016 in Santa Clara, California.

Od Michaela Jacksona, přes skandální vystoupení Justina Timberlakea a Janet Jackson až po ženskou sílu Beyoncé. Už za pár hodin zazní ono legendární „The National Footbal League Presents…“ Vystoupení známé jako Super Bowl Halftime Show je nedílnou součástí finále. Bez něj by prostě nešlo.

Letos se finále 51. ročníku bude konat na stadionu NRG Stadium v texaském Houstonu. Finále si každoročně nenechá ujít více jako 100 milionů Američanů a letošní ročník, souboj týmů New England Patriots a Atlanta Falcons, nebude výjimkou.

O poločase nejen diváky na stadionu, ale po celém i světě, zabaví vystoupení Lady Gaga. Můžeme se tak těšit na songy jako Applause, Gypsy, Just Dance, LoveGame, Born This Way nebo třeba The Edge Of Glory. Podle předpokladů ji na stagi doprovodí Justin Bieber, který je i tváří reklamní kampaně. Kdo podle všeho i letos oustrouhá je Taylor Swift nebo Foo Fighters.

O pikantní moment by se třicetiletá zpěvačka s italskými kořeny, která podpořila prezidentnskou kampaň Hillary Clinton, mohla postarat, pokud veřejně vyjádří nesouhlas s politikou nového amerického prezidenta.

I když se každý umělec snaží přijít s něčím novým, scénář vystoupení má vždy podobnou konstrukci. Show odstartuje epický nástup umělců. Pokračují s písní, která je jejich největší hit. Následuje pak něco z aktuální tvorby a píseň s dalším interpretem. Nesmí chybět super power motivační song. Show uzavírá track, který odkazuje na lásku, víru, mír a svornost.

Dnešní show můžete sledovat již 5. února v 00:00 na stanici Sport2.

1993 · Michael Jackson

Tohle vystoupení se stalo doposud nejúspěšnějším v historii Super Bowl a nesledovanějším televizním vystoupení v americké historii. Jackson navíc posunul hranici v úrovni vystoupení. Ze „zazpívání na stadionu“ se díky němu stalo to vystoupení o přestávce na finále Super Bowl! Rok 1993 byl s heslem Heal the World ve znamení boje proti nemoci AIDS.

1996 · Diana Ross

Jedna z největších hvězd 60. a 70.let předvedla na svou dobu ohromující show a na jubilejním 30.finále Super Bowlu sklidila ohlušující aplaus. Slogan Take Me Higher naplnila bezzbytku.

2001 · Chris Rock, Aerosmith, ‚N Sync, Britney Spears, Mary J. Blige, Nelly

Přestože Britney Spears patřila svého času k ikonám světové hudební scény samostatného vystoupení na Super Bowlu se nikdy nedočkala. Už asi ani nedočák. A tak se alespoň mihla v závěru velkolepého vystoupení mezi The Kings of Rock and Pop.

2002 · U2

Kdo jiný by mohl vzdát pocta obětem 11.září než politický, sociální aktivista a filantrop Bono Vox.

2004 · Janet Jackson, P. Diddy, Nelly, Kid Rock & Justin Timberlake

Smrt americké prudérii! Nikdo netušil jak moc vystoupení o poločase naplní heslo Rock the Vote. Zpráva o omylem odhalené bradavce Janet Jackson obletěla celý svět. Tiskový mluvčí i Justin Timberlake se dušovali, že jednalo pouze o nešťastnou náhodu. Při pohledu ale na video je jasné, že se jednalo o promyšlenou součást show. JT to ostatně o několik let i přiznal. Dodnes patří vystoupení k nejkontroverznějších v historii Super Bowl.

2006 · The Rolling Stones

2009 · Bruce Springsteen and the E Street Band

2011 · The Black Eyed Peas, Usher, Slash, Dallas

Technicky a vizuálně dokonalá show na téma Tron Legacy. Od mistra will.i.am jsme ani nic méně nečekali.

2012 · Madonna, LMFAO, Cirque du Soleil, Nicki Minaj, M.I.A., Cee Lo Green, Andy Lewis

Královna popu byla za slušňačku a v kostýmech ateliéru Givenchy poklonila se americké kultuře – módní bibli Vogue, propojování kultur, fotbalu a Bohu. Ten kdo zlobil byla zpěvačka M.I.A, kterou Madonna přizvala do party. Slovo shit doplněné o prostředníček však televize zcenzurovat nestihla. Za vztyčený prostředníček vymáhala Národní liga amerického fotbalu NFL kompenzaci ve výšce 1,5 milionu dolarů. Vystoupení je rozhodně nejkomplexnější a nejpropracovanější show v historii Super Bowlu.

2013 · Beyoncé & Destiny’s Child

Vystoupení Beyoncé je označováno jako nejlepší v historii. Zpěvačka rozhodně předvedla neskutečně působivou a ženskou show podepřenou dokonalým zpěvem a pohybem. Přesto show mnozí vyčítají, že postrádala týmového ducha a prý ani návrat Destiny’s Child to nezachránil. Ale kouká se na to pěkně.

2014 · Bruno Mars & Red Hot Chili Peppers

V roce 2014 Bruno Mars všechny překvapil, když sedl za bicí a show odstartoval pořádným bubenickým sólovým partem. Střihl si i Runaway Baby od RHCP a vše zakončil poklonou United States Armed Forces.

2015 · Katy Pery, Lenny Kravitz & Missy Elliott

Předloni Katy předvedla show pro ni zcela typickou – hlučnou, barevnou, plnou převleků a efektů. Kromě Lennyho a Missy Elliott se na stage objevilo i duo zmatených žraloků, z kterých se během pár hodin stala virální senzace. I když show byla působivá, nedá se říct, že nadchla tvrdé chlapy a fanoušky tohoto drsného sportu.

2016 · Coldplay, Beyoncé & Bruno Mars

Loni pod jasný kalifornským nebem předvedli britští Coldplay skutečnou oslavu sportu. Beyoncé už podruhé ovládla stage a Bruno Mars zvedl ze sedadel i ty nejlínější škarohlídy.  Lady Gaga má letos co dělat…