Nike představuje zimní kolekci NikeLab Gyakusou

sto_0278_63142

Už více než šest dlouhých let spolupracuje návrhář Jun Takahashi, známý díky své značce Undercover, se značkou Nike. Společnými silami redefinují běžecké oblečení, a to prostřednictvím kolekcí NikeLab Gyakusou. Světlo světa jich spatřilo již dvanáct a i ta zatím poslední – Holiday 2016 NikeLab Gyakusou – nabídne kombinaci nejnovějších technologií s Takashiho kreativním a atletickým cítěním.

Kromě uvedení běžecké bundy NikeLab Gyakusou Packable Jacket by Takahashi rád všechny zasvětil do své přirozenosti běhání a filozofie Gyakusou od jejich prvopočátku:

„Běhání je můj největší zdroj kreativity. Vytvářím návrhy oblečení a bot s cílem podporovat vlastní běh, kterému se oddávám každý den. A to mi dává smysl. Nevím proč, ale vždy cítím silnou vášeň vyjádřit své pocity právě skrze oblečení.

Raději než rozjímat o ideji běhání a Gyakusou přemýšlím o tom, jak každodenní běh zpříjemnit na maximum. Například ti, kteří mají rádi módu, mohou chtít začít běhat a pokračovat v tom právě pouze díky nošení kolekce Gyakusou.

Jeden z největších cílů Gyakusou je vyzdvihnout vzhled běžců, a to použitím jemných barev, které se pěkně mísí s atmosférou městských ulic. Chtěl jsem s Nike spolupracovat na běžeckých kolekcích, abych propojil své designové estetické cítění s jejím funkčním designem a inovacemi.

Od počátku tvořím paletu barev Gyakusou tak, aby korespondovala nejen s ulicemi, ale i přírodou a krajinou za použití neutrálních barev. Úmyslně využívám barvy země a tradiční japonské barvy. Pouze pro tuto sezonu jsem se rozhodl také pro kontrastnější odstíny.

sto_0486_63166

Struktura kapes je od začátku stále stejná: jsou vytvořeny pro uchování drobných, klíčů či telefonu zvlášť tak, aby se při běhu nedotýkaly a nevyrušovaly nás z koncentrace. A aby bylo snadné po nich rychle bez problému sáhnout. V této kolekci najdete navíc novinku v podobě zipu a odepínacích rukávů Quickburst pro chvíle, kdy se běžec potřebuje přizpůsobit měnícímu se počasí. Ve spolupráci s týmem NikeLab jsem vytvořil malý vak, do kterého je možné umístit bundu nebo rukávy poté, co si je potřebujete svléknout.

Gyakusou doslovně znamená ‚běhání pozpátku‘, což aktuálně dělám v parku. Reprezentuje to mého rebelujícího ducha inspirovaného punkem. Nemám vždy cíl – například trénovat na závod –, ale běhání se stalo běžnou součástí mého života stejně jako jiné věci.

A jen chci prostě dál běhat.“

sto_9983_63148

NikeLab Gyakusou Zipoff Aeroloft Jacket

Lehká běžecká bunda, která je ideální pro běžce do mokrých, studených a tmavých zimních dnů. Technologie Aeroloft vás zahřeje, dokud se vaše tělo dostatečně nerozhýbe a nezačne produkovat vlastní teplo. Jakmile se tak stane, bunda bude udržovat ideální teplotní podmínky pro maximální komfort při běhu. Díky technologii Quickburst jednoduše odepnete rukávy a uděláte z bundy vestu, přičemž je můžete složit do malého vaku pro jednoduchou úschovu a přenášení bez sebemenšího rozptýlení. Nepromokavý povrch zdobí reflexní prvky včetně vzoru na rukávech a logem Gyakusou na hrudi.

Holiday 2016 NikeLab Gyakusou je dostupná od 10. listopadu na nike.com/nikelab.