NobodyListen: Ten, kdo rád vrství módu i hudbu

h&m_nobodylisten_4

Jakub „NobodyListen“ Strach platí za jednoho z nejlépe oblékaných hudebníků u nás. Je mladý, zvídavý a úspěšný. S návrhářkou Ivou Burketovou pracuje celé prázdniny na nové kolekci ODIVI x NOBODY pro další rok a jako DJ vystupuje na všech důležitých festivalech v Čechách i na Slovensku. Teď zrovna zkouší na Colours of Ostrava. Zítra večer tam vystupuje se svým projektem VR / NOBODY a v pátek bude trávit čas v H&M BLOCKu hrou na futuristický nástroj Reactable.

Jaro léto nebo podzim zima?

Podzim zima. Můžeš si hrát víc s materiály a používat i ty těžké, chlupaté. Miluju kabáty a bundy. A vrstvy. Mnohem snadněji se věci stylují a kombinují. Tak to mám z perspektivy člověka, který oblečení nosí i vytváří. Zrovna pracujeme s Ivou na kolekci ODIVI x NOBODY jaro léto 2017. Nepoužíváme žádné speciální  látky vhodné do vysokých teplot, ale spíš  volíme menší gramáže. Střihově to bude zase někde dál, i když stále „naše“.

Jaký trend tohoto léta tě nejvíc baví?

Vrátily se proužky a ty já mám rád. A barvy – žlutá, oranžová.

Festivalová móda v podání NobodyListen?

Většinou trávím hodně času v autě, takže primárně pohodlná. Na stage se na místě převlíkám a to hlavně reflektuju počasí. Pro mě jsou v tomhle ohledu koncerty na festivalu jako každé jiné. Standardní návštěvníci ale mají většinou mnohem větší odvahu experimentovat než ve svém běžném životě a prostředí. Na některé se divá hezky, s některými je to už horší.

NobodyListen a návrhářka Iva Burketová

V jak velkém předstihu víš, v čem konkrétně budeš na určitém koncertě vystupovat?

Občas dva dny předem a občas dvě minuty před odjezdem. Když je to koncert spojený s audiovizuální show, chci, aby bylo na pódiu všechno perfektně sladěné včetně outfitů. Pak tomu dávám fakt hodně pozornosti.

Důležitý koncert tě teď čeká na festivalu Colours of Ostrava. V čem tě uvidíme tam?

Mám super kalhoty z H&M STUDIO AW 16. Takové společenské. K tomu si s Vaškem oba bereme košili ODIVI, kterou jsem dělal společně s Ivou. A z podzimní kolekce H&M STUDIO máme ještě skvělé bundy. Večer má být chladno.

Co by nám kromě vystoupení VR / NOBODY nemělo na Colours určitě uniknout?

Já osobně se těším na M83 a Tame Impala. ANOHNI bude taky velký zážitek, ale to už bohužel nestihnu, protože v pátek večer musím jet hrát do Bratislavy. Ještě před tím ale budu k vidění v H&M BLOCK zóně, kde se chystám hrát na Reactable. To je strašně zajímavý elektronický hudební nástroj – ovládá se pohybem kostek po svítícím stole. Na to se těším moc. Je to velká výzva a ty já rád.