(novinky) COS limitovaná edice inspirovaná školou BAUHAUS

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (12)

Londýnská značka COS s oznámila uvedení své Archivní edice inspirované Bauhausem – Archive Editions, inspired by Bauhaus – jde o limitovanou capsule kolekci oslavující 100 let školy Bauhaus, první z řady Archivních edic, které budou oslavou oděvů ztělesňujících značku COS a jejich inspirací.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (9)

Škola Bauhaus byla založena na myšlence vytvoření Gesamtkunstwerk (‚souhrnného umění‘), v němž se nakonec spojí všechna umění včetně architektury. Škola stála na začátku dvacátého století v čele revolučního hnutí a formovala generaci uznávaných umělců, z nichž jsou mnozí pro značku COS neustálým zdrojem inspirace již od jejího založení před dvanácti lety.

Na oslavu stého výročí se značka COS ponořila do svých archivů dokumentujících 12 let její činnosti, aby z nich vybrala capsule kolekci obsahující 13 kusů – šest oděvů pro ženy, šest pro muže a jeden módní doplněk, které byly původně inspirovány školou Bauhaus a přidruženými umělci.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (1)

Ve vybrané limitované kolekci následuje forma funkci, odráží tak zásady školy Bauhaus a étos značky COS – moderní, funkční a promyšlený design. Kolekce, jež se zaměřuje na geometrické formy a tvary, kterými se umělecké hnutí Bauhaus proslavilo nejvíce, je prezentována v základní monochromatické barevné paletě odkazující na budovu samotné školy. Představené modely jsou ztvárněny v odstínech šedé a nejčistší bílé.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (5)

Jednotlivé modely byly vybrány z archivu a dále rozvinuty a jejich střih byl zmodernizován, aby odpovídal trendům nové doby. U ženských oděvů vidíme minimalistický design podtrhující klasickou krejčovinu využívající technik skládání, řasení a záševků k vytvoření formy a objemu, detailů švů a nově pojatých střihů. Kolekce pánského oblečení kombinuje tradici a modernismus, reflektuje ergonomický design a nastavitelné funkce, využívá technik s nezačištěným okrajem a skrytým zapínáním.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (8)

Kolekce je celosvětově uvedena 25. října online a ve vybraných prodejnách.