(novinky) Fjällräven Fall & Winter 2019

main

Noci jsou nekonečně dlouhé a dny mezi nimi utíkají jako voda. Sníh neslyšně poletuje, vítr hlasitě fičí a plískanice a déšť bičují krajinu. Lenivé slunce jen sem tam lehce zahřeje a jeho paprsky jsou vzácné jako drahokam. Taková je zima na severu. Mnoho lidí před ní utíká na jih. Ostatní zimu raději přečkávají v teple a bezpečí svých útulných domovů a ven vyráží, jen když musí do práce, na nákup nebo navštívit přátele či rodinu.

23331-290_a_main

Kolekce Fjällräven pro podzim a zimu 2019 se již na špatné počasí vymlouvat nelze. Bylo to právě na severu Švédska, kde se před více než 50 lety Fjällräven vydal na svou cestu.

89000-320-550_a_main

Vylepšena byla klasickou trekovou kolekci Singi, v níž byly použity tradiční materiály novým způsobem – příkladem za všechny může být vlněná výplň z přebytků. Legendárním kouskům z řady Greenland dala značka ekologičtější tvář pomocí peří s dohledatelným původem, recyklované vlny a materiálu G-1000 Eco.

81160-633_a_main

Také vybavení se díky nové řadě batohů a tašek z recyklované vlny posunulo o kousek blíž přírodě. Je nad slunce jasné, že spolehlivé přírodní materiály, které jsou získávány eticky a vyráběny udržitelným způsobem, jsou budoucností značky Fjällräven.

23321-633_a_main

Foto: Fjällräven.