(novinky) Montblanc X Walt Disney

Montblanc_Great Characters_Walt Disney_190917_MB_EG5_Disney_Post1_01

Limitovaná edice psacích per Montblanc Great Characters Walt Disney vzdává hold životu a odkazu známého vypravěče a stvořitele populární postavičky Mickey Mouse. 

Montblanc_Great Characters_Walt Disney_Disney Ecomm
Od ikon kulturního světa přes velké myslitele a vůdce, Montblanc vydává každoročně od roku 2009 limitované edice psacích per s názvem Montblanc Great Characters, kterými oslavuje výjimečnost osobností, jež zanechali nesmazatelnou stopu v historii. V nejnovější kolekci Montblanc vzdává hold kulturnímu dědictví Walta Disneyho, amerického filmového tvůrce, producenta, podnikatele a inovátora; průkopníka ve filmových technologiích v oblasti zvuku, barev a animací, který vdechl život nespočtu nezapomenutelných postav, včetně milovaného Mickey Mouse.

Od svých skromných začátků na pozici výtvarníka kreslených filmů se Walt Disney posupně stal jedním z nejdůležitějších filmových tvůrců v historii zábavy a byl poctěn rekordním počtem 32 Cen Akademie. Ve spolupráci s The Walt Disney Company byl vytvořen design per Montblanc Great Characters Limited Edition Walt Disney™ sdílející odkaz tohoto kreativního vizionáře, jehož vize a talent ovlivnily životy milionů dětí i dospělých po celém světě.

MB_Disney_LE90_PR_Composing_RGB_190315

 

Limitovaná edice 90 kusů Great Characters Walt Disney™ Artisan Edition 90, toto vzácné pero oslavuje 90. výročí od vzniku postavičky Mickey Mouse. Částečně skeletové víčko a tělo pera jsou vyrobeny z bílého zlata Au 750 a laku, prokládané žlutým zlatem. Ozdobeny jsou motivy atrakcí zábavného parku Disneyland a postaviček z futuristického Tomorrowlandu.

Tvar speciální edice psacích per je inspirován slavným monorailem, jednokolejnicovou vlakovou dráhou známou z parku Disneyland. Když byla vlaková dráha pro převážení návštěvníků napříč parkem v roce 1959 zavedena, stala se prvním denně jezdícím monorailem na západní polokouli.

Montblanc_Great Characters_Walt Disney_190917_MB_EG5_Disney_Post2_01