(novinky) Návrhář brýlí Blake Kuwahara přichází letošní podzim s novým konceptem

B. KUWAHARA

Bezbřehá inspirace živým světem i precizní provedení brýlových obrub od proslulého designéra, to jsou brýle, které v těchto dnech představí ve své vinohradské optice Filip Žilka.

Původně vystudovaný optometrista s bakalářským titulem v oboru psychobiologie debutoval kolekcí nesoucí jeho jméno v roce 2014 a od té doby designům pravidelně podléhají světové hvězdy jako Casey Affleck, Will Smith, Brad Pitt, Samuel L. Jackson, Sandra Bullock nebo Charlize Theron.

STANTON B.K.

 

„Jako optometrista jsem měl na škole spoustu hodin biologie a anatomie, fascinovaly mě struktury živého světa. V předešlých kolekcích jsem využíval vnější skelety korýšů, které jsme odlévali, stejně jako to dělají například šperkaři. Tentokrát jsem se inspiroval vnitřní strukturou živočichů,“ vysvětluje Blake Kuwahara. Konce stranic brýlí tak při bližším zkoumání připomínají kosti a klouby. Ovšem brýle zůstávají chic a nositelné. Jak sám návrhář tvrdí, jeho cílem rozhodně není šokovat, ale tvořit jemné a hravé detaily.

BLAKE KUWAHARA

Kolekce Grey Label se skládá ze 4 stylů ve 3 různých barevných provedeních. V České republice prodává brýlové obruby značky Blake Kuwahara Žilka Optik Studio.

B.Kuwahara new collection

 

Kromě distribuce designových brýlí světoznámých značek, jako jsou např. Jacques Marie Mage, Alain Mikli, ic! berlin, Yohji Yamamoto, Philippe Starck, Mykita, Kio Yamato, l.a.Eyeworks, Oliver Goldsmith nebo Gold and Wood, se společnost Žilka Optik Studio zaměřuje také na poskytování komplexních služeb v oblasti optometrie.

Foto: archiv značky.