(novinky) Nová kolekce Montblanc Sartorial Calligraphy

HyperFocal: 0

V dnešní době se může zdát, že umění kaligrafie bylo zapomenuto. Kdyby po mnohých z nás měla něco číst Marie Antoinette, asi by jen zmateně hleděla na papír a kroutila hlavou. Dokud ji ještě měla. Nicméně to je asi postup doby. Kolekce Montblanc naproti tomu nádherně ukazuje, že písmo se posunulo někam dál. 

Doplnitelný zápisník, Montblanc.
Doplnitelný zápisník, Montblanc.

 

Asi neexistuje ikoničtější značka, která by tolik let pomáhala géniům napsat největší poklady lidské historie. Kolekce Sartorial Calligraphy přímo odkazuje na dědictví značky, kterým je především rozvoj a udržování ohně kultury psaní.

Pouzdro na psací pera, Montblanc.
Pouzdro na psací pera, Montblanc.

Reinterpretace loga Montblanc v bílé barvě vytištěná na černých kožených taškách a doplňcích v úpravě Saffiano dodává kolekci osobitý vzhled. Přesto, že nápis není nikdy zcela viditelný celý, estetika Montblanc je u každého kusu svými čistými liniemi, podšívkou s kaligrafickým motivem a chytrým vnitřním uspořádáním nezaměnitelná.

Pouzdro na karty, Montblanc.
Pouzdro na karty, Montblanc.

V kolekci najdete batoh, portfolio na laptop a dokumenty a několik menších doplňků jako peněženky, pouzdra na vizitky nebo karty, doplnitelný notebook a také pouzdro na pera.