(novinky) Parfémy, které vyzkoušet toto jaro

main

Jaro si zaslouží nový parfém, nebo alespoň hledání něčeho, co pro vás není úplně automatické. Vybrali jsme novinky, které za vyzkoušení rozhodně stojí. 

Montblanc Explorer

Montblanc Explorer

Montblanc se krásně přesunul od výrobců psacích per k produkci skvělého vkusu. Nahradil v této kategorii Pradu, protože u Montblanc neseženete věc, která by byla nevkusná nebo hnusná. V tomto parfému je vetiver, výrazné santalové dřevo, bergamot a pačuli. Není to parfém úplně svěží nebo nutně jarní, ale je to parfém odpolední a večerní. Prodává FAnn Parfumerie.

Versace Eros Flame

Versace Eros Flame

Parfémy Versace jsou dostupnou verzí Niche. Ty novější, které produkuje Donatella teď, jsou skutečně založené úplně jinak, než ty evergreeny z devadesátek. V tomto najdete hodně citrusů, takže je svěží. Citrus má navíc schopnost vonět dobře na skoro každém. Další velmi znatelné tóny jsou dřevité a pepřové. Pepř je ta esence, která do parfémů dává sexy. Od dubna k dostání ve FAnn Parfumerii.

Narcisso Rodriguez Bleu Noir

Narcisso Rodriguez

Není to technicky novinka, ale je to ideální jarní parfém. Je mužná, ale lehká s jemná. Pižmo je nejznatelnější. Cedr a eben jsou další zásadní tóny, které z parfému utváří dřevitou věc. Jen v dobrém slova smyslu. Prodává Sephora

YSL YYSL

Parfémy YSL jsou samostatně ikonické, ale tento konkrétní je přímo elektrický. Ovocné tóny, jablko a následný šalvěj a máta vytváří ostrou kombinaci. Voní velmi čistě. Jako svěží horský vzduch, když stojíte u základů K2, je krásný den a fouká chladný vítr. Takový efekt to má. Seženete v Douglas.

Bohemian Soul 

bohemian soul

Niche parfém, který je extrémně specifický. To je ale u podobných parfémů očekávané. Má v sobě ostré tóny absinthu, myrha, pižmo a santalové dřevo. Musíte jej zkusit, abyste věděl, jestli na vás sedí. Nicméně je velmi hluboký, zajímavý a nečekaný. Prodává VAVAVOOM.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.