(novinky) Udržitelná kolekce Gucci, které dělá tvář Jane Fonda (a Rothschild a pár dalších)

jane

Na poslední předáváním Oscarů přišla Jane Fonda, ze skupiny nejkrásnějších a ikonických žen planety, předat jednu z cen. Teatrálně ukázala svůj rudý kabát, který nosí na pátečních demonstracích proti globálnímu oteplování a jednání politiků proti němu, a prohlásila, že to je poslední kus oděvu, který si kdy koupí. 

Lil Nas X
Lil Nas X

Jane se po boku Lil Nas X, dědice známé rodiny a ochránce přírody Davida de Rothschilde, japonské umělkyně Miyavi nebo zpěváka King Princess, připojila ke kampani Off The Grid značky Gucci. Je to první velký počin značky, který si zakládá na recyklaci a cirkulaci oblečení. I možná z toho důvodu jsou tvářemi osobnosti, které využívají svou základnu k upozorňování na důležité věci, jako je třeba globální oteplování nebo další ničení planety.

Enviromentalista David de Rothschilde.
Enviromentalista David de Rothschilde.

Podstatnou změnou je pro Gucci zavedení ekologicky přijatelných procesů. Značka změnila výrobu, aby měla co nejmenší dopad na naši planetu. V kolekci využívají recyklované materiály a produkují doplňky, tašky, boty a pár dalších kousků.

fevf
Miyavi

 

King Princess
King Princess

Za kampaní stojí kreativní ředitel Alessandro Michele, který již od svého nástupu lehce laškoval s myšlenkou udržitelnosti a pomocí ekologii.