(očima ženy) Absurdita ve vztahové linii

Snímek obrazovky 2017-12-04 v 18.35.41

Pokaždé když se my holky sejdeme na kafe, nebo víno, je předem jasné, kam budou všechny body debaty vést. Neberte to tak, že byste za všechny problémy v dámském světě mohli vy, protože právě často tím problémem bývá vaše absence. Nicméně to je vše, čím vám teď pohoním ego, protože dnešní doba přináší několik, často právě pro něžné pohlaví nepochopitelných úkazů…

V dnešní době se potýkáme s různými a mnohdy dost divnými druhy vztahů. Tím nechci říct, že dřív byli lidé v tomto ohledu jakkoli primitivnější. Ba naopak, spíš možná chytřejší.

Nic, nic, a najednou nový muž – to se zdá být pro ženu naprosto ideální situací. Probíráme nad kávou s holkama první rande, druhý rande, sex, hezký chvíle, všechno to nový, co se zrovna děje a je zrovna skvělý. Pořád ale něco nehraje, je tady nějaký problém. Ale kde? Tak například v tom, že právě není žádný problém. Všechno je hezký… TO JE absurdní, absurdní, absurdní!

Jsme tak zviklaní, respektive zviklané všemi těmi problémy, které jsme vždy řešily ve vztazích. Chlapi přicházeli, odcházeli, a my máme za to, že tomu tak bude a musí být i nadále. Vůbec žádná vidina toho, že něco bude docela klapat, že něco vydrží na dobu neurčitou a třeba delší, než jsme si zvykly. Přitom něco takovýho by pro všechny ženský měl být sen. Asi že jsme za ty roky randění přestaly snít…

CO SE NÁM NELÍBÍ?!

„Všechno říká dobře, úplně všechno, chápeš?“ Nechápu, ale vlastně proč ne. „No nic, beru to jen tak, že si prostě chvíli užijeme to hezký, co mezi sebou máme, a ende.“ Úplně plynule se takhle mezi sebou bavíme, a ani na chvilku nás nenapadne, jak je naprosto neskutečný a absurdní, že plánujeme tak krátkodobě. ‚Ideálně‘ si kvůli tomu třeba narazíme ženatýho se závazky, abychom tu krátkou lásku a problémy měly dočista pojištěné, anebo vztahy řešíme pro jistotu na dálku… Beztak se nám nelíbí, aby nás měl někdo úplně jistý, a úplně pořád.

Láska na dobu určitou se stala asi tak trochu fenoménem dnešní doby. Protože máme ‚svoje věci‘. Máme super práce, kterým pomalu ale jistě věnujeme i čas nad rámec pracovních dob, máme kamarády, kamarádky, se kterými chceme pořád trávit stejně času jako dosud, a nehodláme uříznout pro nějaké potenciální a snad dlouhodobější partnery trochu víc času, než je nezbytně nutné (rozuměj než na pár kafí, drinků a probdělých nocí). Určitě ale nemůžu mluvit za všechny ženy, popisuju jen typ, který se v poslední době objevuje všude kolem a který prostě bez problémů nemůže fungovat.

MLADÉ A NEKLIDNÉ

To je výraz právě pro ty z nás, které potřebujeme neustálý pohyb. Pořád se musí něco dít, musí být ve vzduchu nějaké koření, které občas vítr zavane mezi nás a ty z vás, kteří ale třeba hledáte ten absolutní klid. Sorry, so sorry! Děsíme se klidu, ačkoliv se dá v dnešní době považovat za tu nejvzácnější hodnotu. A pokud klid, tak pouze vlastní, nikoliv ve vztahu. Není to s takovými typy žen vůbec jednoduché, to uznávám za všechny. Koho ale baví nuda a obyčejnost, tak ať si tak taky žije sám, ne? Ne?

Tohle všechno se ale i tak děje oboustranně, nemám pravdu? Tak třeba se to jednou nějak sladí, nevím, jde přece jenom o záležitosti nelogický.

Text: Simona Hynková, ig: simona_redlipska