(OČIMA ŽENY) Co vlastně chceme?!

Snímek obrazovky 2017-12-04 v 18.35.41

 

Pokaždé, když se my holky sejdeme na kafe, nebo víno, je předem jasné, kam budou všechny body debaty vést. Neberte to tak, že byste za všechny problémy v dámském světě mohli vy, protože právě často tím problémem bývá vaše absence. Nicméně to je vše, čím vám teď pohoním ego, protože dnešní doba přináší několik, často právě pro něžné pohlaví nepochopitelných úkazů…

NO ONE KNOWS

„Těžko říct, takhle z hlavy“, říkám si, když se ptám sama sebe na titulní otázku. Ono totiž – chceme hodnýho kluka, ale pozor!, ne moc. Chceme, aby nás rozmazloval, ale přiměřeně. Chceme laskavýho, tak akorát pěknýho, co nejmíň protivnýho, co nejvíc přitažlivýho a sexy chlapa, kterej bude mít dostatečný zájem o sex a k tomu adekvátní výbavu. Nicméně nebude nás nijak obtěžovat, ba dokonce obviňovat, pokud ‚nebudeme mít náladu‘, přičemž představy o tzv. adekvátní výbavičce se nám v hlavě střídají asi tak jako nálady, když máme zrovna periodu. Fakt, že při procházkách po městě s nejlepší kamarádkou s fleku odsoudíme každýho kluka, který moc krásy nepobral, ještě neznamená, že se pak totálně nezamilujeme do někoho ještě o level ošklivějšího, přičemž v něm budeme stejně spatřovat boha. Anyway, v nejlepším případě by ten pravý měl být hnědovlasý neskonalý gentleman, ale proč vlastně zatracovat blond týpky, který nikdy nezaplatí útratu a dveře nám přibouchnou přímo před ksichtem? Taky chceme, aby se s náma ten dotyčný zas tak moc nepáral, a zároveň aby se s náma mazlil, když zrovna budeme chtít. V neposlední řadě chceme všechny zlobivýho takřka rebela – to abychom v něm mohly spatřovat pomyslného hrdinu a macha, přestože nám všudypřítomní „machos“ lezou pěkně krkem. Jo, tak takhle nějak to my holky máme. Milujte nás, nebo nás radši hned zabijte.

Pokud toto definujeme jako popis ‚ideálního partnera‘, musíme si vlastně přiznat, že nikdo takový neexistuje. A to ne, že by neexistoval v praxi, ale v naší chabé teorii. Protože ženy nevědí, co chtějí. Přesněji řečeno vědí, čeho chtějí dosáhnout v kariéře, sem tam se dokážou i rozhodnout, jestli mají k obědu chuť spíš na pizzu, nebo salát, a dokonce i někdy mají jasno v tom, kam by chtěly jet v létě na dovolenou.

Pro vás chlapy je pak v zásadě dobrá zpráva, že absolutně nemáme potuchy o mužském ideálu. Můžete tak zkoušet všechno, nebo nic, a pokaždé můžete být (nikoliv však budete) ti nejlepší.

A co taková ta pravá láska, a kolik jich vlastně může každý mít? Nezpochybnitelný fakt je, že máme pouze jeden život – tak aspoň nějaká jistota. Jestli ale každému z nás náleží jenom jedna pravá láska, jasné tak docela není. Obzvláště pak v případě, kdy rozlišujeme různé druhy lásky – to v praxi třeba znamená dlouholeté namlouvání sobě samým, že jsme vlastně milovaly vždy každého partnera nehledě na to, jestli jednu noc, nebo několik let, až tomu nakonec uvěříme.

Případy, kdy se utápíme v myšlenkách a nejsme schopni zracionalizovat výsledek, jsou možná, a obzvlášť v otázce lásky či potenciální lásky úplně zbytečné hlavolamy. Některé lidské stavy se stavu racionálního prostě nikdy nedočkají, protože to jednoduše nelze. Ženská nikdy nebude vědět přesně, a s nejvyšší pravděpodobností ani zdánlivě, jakýho kluka by ráda. Ono ani s tím výběrem oběda, nebo prázdnin to nebude tak horký (to si nebudeme nic namlouvat)… Až teda někdy coby severský typ uslyšíte od ženy, že je spíš na takový ty jugoše, neházejte flintu do žita – máte vlastně poměrně velkou šanci, že se karta obrátí!

Simona Hynková, Ig: @simona_redlipska