(očima ženy) Jak si rádi komplikujeme životy

Snímek obrazovky 2017-12-04 v 18.35.41

 

Pokaždé když se my holky sejdeme na kafe, nebo víno, je předem jasné, kam budou všechny body debaty vést. Neberte to tak, že byste za všechny problémy v dámském světě mohli vy, protože právě často tím problémem bývá vaše absence. Nicméně to je vše, čím vám teď pohoním ego, protože dnešní doba přináší několik, často právě pro něžné pohlaví nepochopitelných úkazů…

Vše je v naší režii

Rozhodně si někdy každý člověk žijící na tomhle světě sám zkomplikoval život. To je docela standartní jev a často v nás vyvolává pocit, že jsme blbí a měli bychom příště víc přemýšlet. Speciální větev tohoto nešvaru pak tvoří komplikace, které si děláme vědomě, sami, ba dokonce rádi! A že jsme blbí? To si uvědomíme až někdy, bůh ví kdy, pokud vůbec někdy.

Pojďme si přiznat, že i sebevíc zásadoví lidé někdy podlehnou okolnostem a své drahé a hýčkané zásady jedním „vrznutím“ pošlou kamsi daleko. Lehčím příkladem budiž křehká žena, která zarputile celý život tvrdí, že „blonďáky ne!“, a najednou s jedním zlatovlasým seveřanem putuje na líbánky… Anebo situace jako z učebnice vystřižená – XY let tvrdím, že nevěra je svinstvo a z ničeho nic „ups“ a je to tady… „Nikdy, vážně nikdy bych ani jako dospělá nepřežila, kdyby si moji rodiče byli nevěrní…“ Jo, jo, jasně. Postupně ale přicházím na to, že nevěra je často od toho, aby se prováděla chytře a ideálně tak, aby o ní nikdo nevěděl. Aha?

Jsem si docela jistá, že neexistuje nic horšího, než lidský city – všechno zavaří a nadělají pěknou paseku. Ale jenom možná, a až někdy. Ne teď.

Hlavně nikdy nikomu neubližovat

Slečna s blonďákem rozhodně nikomu neublíží, pokud to ovšem nebude blonďák její kamarádky, třeba. A jsme zase u toho. Nevěra. Je to s ní fakt tak zlý? Dělá se kvůli lásce a přitažlivosti, které v podstatě tvoří alfu a omegu lidstva. To znamená, že bychom jí vlastně možná měli opěvovat… No, dobře, to jsem asi přehnala. Samozřejmě nemůže být debat o tom, že je nevěra od základu špatná. Jako u všeho ale existují výjimky. Někdy si jí komplikujeme život jenom decentně, a ostatním může nevědomky vlastně zlepšit náladu, nebo život. Hlavní je si to dělat hezký, a pokud možno nedělat zle.

P.S. Jedenáste prikázanie! Chápeš?

Text: Simona Redlipska