(očima ženy) Mluv, když se to hodí a mlč stejně tak

Snímek obrazovky 2017-12-04 v 18.35.41

Pokaždé když se my holky sejdeme na kafe, nebo víno, je předem jasné, kam budou všechny body debaty vést. Neberte to tak, že byste za všechny problémy v dámském světě mohli vy, protože právě často tím problémem bývá vaše absence. Nicméně to je vše, čím vám teď pohoním ego, protože dnešní doba přináší několik, často právě pro něžné pohlaví nepochopitelných úkazů…

Jak už to tak v praxi bývá, někdy je lepší držet zobák. Což zjevně většině pánského osazenstva nedělá až takový problém. Jen je dobrý vychytat, kdy se to hodí spíš. Protože v situaci, kdy žena otázku položí poněkolikáté a vy stále děláte, jakože to byl asi zase vítr, si mlčením rozhodně dobře neuděláte.

Snad jen v některých výjimečných (nebo ne – delikátních) momentech. Konkrétně – pakliže se ta otrava pořád dožaduje odpovědi na otázku typu: „Co to pro mě schováváš za překvapení?“ No, to bych mlčela taky. A nutno podotknout, že tohle se stává, ale to už je dáno nastavením vztahu mezi dvěma. Pokud žijete se ctižádostivou otravou, vaše volba. Jo, je to tak.

Anebo když vás zasáhne po nepříliš dlouhé známosti do citlivého místečka, čímž samozřejmě nemyslím například kousnutí někam, kde to bolí (to si rozhodně mlčení nežádá), ale samozřejmě slovní zásah například do prožité minulosti, nebo palbu rovnou do nevyléčeného srdíčka.

MLČET JE NOVÁ ČERNÁ!

Pokud se na to podíváme z logického pohledu, že černá je zatraceně sexy, pak mlčet musí být nová černá, dokonce snad ještě černější! Nakonec, nepamatuju si, že by někomu někdy připadalo sexy horlivé štěbetání, které je nakonec vždycky o ničem. Snad roztomilé, ale sexy? V žádným případě! To právě rozvážné ať už tišší či výrazné promluvy jsou přitažlivé a mlčení po nich hraje roli sladké jahody v šampaňském (třešnička na dortu je s odpuštěním fakt hrozný přirovnání, sooo).

Klidně se ptej

Často si ve vztahu nejsi jistý, jestli si řekl něco úplně špatně, nebo jenom trochu špatně, nebo jestli prostě jenom partnerka neví, co odpovědět. Tak koneckonců – proč se nezeptat. Myslím, že otázka: „Aha, takže na tohle se ptát nemám?“ může hezky uvolnit atmosféru. Nenastane trapný ticho, ale hezky si rovnou vyjasníte „vo co gou“ a nastavíte limity.

Teď právě už nastal čas, kdy asi nemám co dodat – což je základní moment, kdy se opravdu vyplatí sklapnout a zbytečně nevymýšlet nic dalšího. Takže to je vše.

Text: Simona Hynková, ig: @simona_redlipska