(očima ženy) Nepodceňujme moc našich šatů

portretovka

Otázka číslo jedna zní: Co je sexy? Já bych na to asi odpověděla, že rafinovanost. Takové to anglické „be smart“ (not just clever!). To v podstatě znamená jediné – vypadat sakra dobře a k tomu být sexy může žena v kterémkoliv případě. Ať jde o nějakou oficiální událost, nebo párty, kde se to samo nabízí.

Vyjádřit se k tomuhle tématu mě přiměl nedávný výběr outfitu ke státnicím. Nesnáším délku klasických business dress, tak jsem to vzala trochu oklikou a výsledkem byly šaty modré barvy, zdánlivě se hodící na koktejl, ale nakonec tak akorát správné délky a doplněny přesně tak, že jsem v nich získala červený diplom. Dost chlubení.

Je na řadě to nejslavnostnější předávání diplomů, a já řeším outfit číslo dvě. Protože logicky na takovou příležitost nelze využít onošené šaty. Ok. Zprvu vybírám opět nějaké střízlivé, ale nudím se a přecházím právě do „smart mode“ – totiž říkám si, proč bych měla investovat do šatů v podstatě na jedno použití, když můžu trochu přemýšlet a vybrat takové, které využiji i později, a třeba jim ještě budu za něco vděčná!

Ať kupujete, co chcete, vždy to musí být aspoň trochu sexy (platí jak pro pány samotné, tak pro dárky vašim ženám). Myslete na to, prosím. Být sexy, byť minimálně, ještě nikdy nikomu neublížilo.

Výsledkem je, že jsem vybrala šaty černočerné, samozřejmě ne příliš krátké, ani výstřih se nekonal. Ale jsou to přesně ty šaty, ve kterých můžu po předání diplomu klidně protančit celou noc někde v klubu, anebo v nich můžu třeba někoho sbalit (čistě teoreticky). A co důležitého jsem se po celou dobu chození na výšku naučila? To be smart. U maturity jsem totiž měla šaty, ve kterých bych sbalila tak maximálně nějaký korporátní malý pérko…

Text: Simona Redlipska