(Očima ženy) SEX… What else?!

Snímek obrazovky 2017-10-13 v 12.33.57

Pokaždé, když se my holky sejdeme na kafe, nebo víno, je předem jasné, kam budou všechny body debaty vést. Neberte to tak, že byste za všechny problémy v dámském světě mohli vy, protože právě často tím problémem bývá vaše absence. Nicméně to je vše, čím vám teď pohoním ego, protože dnešní doba přináší několik, často právě pro něžné pohlaví nepochopitelných úkazů…

Někdy jde jen o sex. Je to prosté, přesto to někdy nedokážeme překousnout. Stává se to oběma stranám, ženám, pravda, asi častěji. S takovými situacemi se vy chlapi zpravidla vypořádáváte oblíbenou, tzv. ‚nulovou komunikací‘. Protože co na srdci, to na jazyku. A teď ani na jednom zkrátka nic není. Jednoduše.

K rozdmýchání ohně ale stačí stručná a chtělo by se říct jasná zpráva. Například: „V osm u mě.“ Ta opravdu značí pouze „v osm u mě,“ nicméně očima ženy má několik dalších významů, záleží na aktuálním citovém rozpoložení. Může v překladu do holčičí hantýrky znamenat třeba „chci tě vidět, protože je mi smutno“. Nebo „potřebuju tě mít u sebe“ – což je asi pravda, ale jen pro to jedno.

Tak takhle nějak to obecně vidíme všichni. Jenže, není všechno podle tohohle mainstreamovýho tvrzení, ‚jak to chlapi dělají.‘ Pro holky, který si idealizují své alfasamce, nebo jen obyčejné milence, to je ještě větší záhul. Možná dobře, že často zůstávají u těch obecných vysvětlivek. Zkušenosti ale prokázaly, že vlastně nedělá klukům až takový problém kápnout božskou a dejme tomu zašeptat do telefonu, jak nejromantičtěji to jen jde, že potřebují pohladit, pomazlit…dosaďte si sami, co dál. I pod tou slupkou frajera, co vás nikdy nebude milovat soustavně, ale pouze pár hodin týdně (když budete mít štěstí), se ukrývají ženami tolik adorované city. Yes!

Jenže, pánové, zjistila jsem, že téměř vůbec nejste ready na to, že se vám na ně čas od času taky dokážeme vybodnout. A co potom? Ať už si to někteří přiznáte, nebo ne, jste z takové situace u vytržení a skoro byste v té euforii byli i schopní z role milenky najednou utvořit postavu kráčející před oltář. Je to vlastně pro obě strany výhodná vztahová investice. Jen pro egomaniaky je opravdu těžké se při tom ovládat.

Napadá mě ještě jedna věc, která se dá označit jako skutečná výhra ve vztahové loterii. Někdy (velmi ojediněle) se potkají dva lidi, kteří si ani nemusí nic říkat a všechno tak nějak dává smysl i beze slov, potažmo esemesek. S tím osobně nejvíc sympatizuju, kór když je takový vztah navíc krystalicky čistý až nevinný a nikdo si v něm na nic nehraje. Pak se totiž to nutkání psát a mluvit úplně vytrácí. Je úplně jedno, jestli se to stane jednou za měsíc, nebo jednou za život. Každopádně pro takový štěstím (a vlastně i jistým druhem lásky) překypující chvíle stojí za to žít a nehroutit se jak domeček z karet proto, že ve všem ostatním vidíme složitosti.

Simona Hynková, Ig: @simona_redlipska