Od volejbalu k józe

KATE-high-res

„Mým profesním snem je být na obálce Sports Illustrated,“ říká o sobě 28letá modelka, vystudovaná politoložka a bývalá volejbalistka Kateřina Částková (Eskimo-Bohemia Model Management).

V cukrárně za školou

Když ji v necelých 14 letech oslovila hledačka talentů z Elite Model Look v cukrárně za školou, Kateřina vůbec netušila, o čem svět modelingu vlastně je. Následovalo focení pro Czechoslovak Models a přesun do Milána, kde nakonec zůstala tři roky. Fotila pro značky Emilio Pucci, Fausto Puglisi, dělala kampaně pro Hammerman, o nichž psal Vogue nebo francouzský DuJour.

Když zrovna nedělá přehlídky pro St. Laurent nebo Versace, zajímá se o feng-šuej a zdravý životní styl. Studuje na newyorském Institute For Integrative Nutrition a k tomu poctivě cvičí jógu. „Je to skvělé cvičení pro tělo i duši. Kdo nezkusí, nepochopí.“ A kam se chce tato kráska ve svém profesním životě ubírat dál? „Moc ráda bych se věnovala herectví, které mě v poslední době doslova pohltilo, přijala bych i nabídky na moderování.“

771142-ret-PlatinumPAOLO

Zájmy

Odmalinka jsem byla vedená ke sportu. Od doby, kdy jsem se přestěhovala do New Yorku, jsem doslova propadla józe. V Praze stojí za zmínku Iyengar Yoga pod vedením Heleny Kubrychtové. Mimo jógy mě zajímá life food, feng-šuej, práce s krystaly, astrologie.

Studium

Nyní studuji v New Yorku Institute of Integrative Nutrition a škola mě moc baví. Jak obor samotný, tak americký přístup k výuce.

Práce

Momentálně jsem v Paříži. Taky pracuju pro Fashion TV. Naposledy jsem moderovala event Carollinum Summer Party organizovaný Tamarou Kotvalovou.

Úspěch

Kampaň šperků pro značku Hammerman. V Miláně se dostanu taky k herectví.

Cestování

Co se týče měst, New York, Los Angeles, Milán a Paříž. Co se týče exotiky, pak Mauricius nebo Keňa. Z Asie se mi nejvíce líbí v Tokiu.

foto: Federico Canzi, Petr Weigl; text: Viola Černodrinská