(osobnosti) Gabriela Teissing – žena z virtuální reality

image5

Je stále v pohybu. Život nedě na práci a soukromí. Má jen jeden, který je prostě její a nenechá si jej ničím a nikým vzít. Dělá všechno proto, aby ji bavil. Jeho součástí je rodina, sport a dvě firmy Dazzle Pictures a Rebel & Glory, ve kterých pracují na vizuálních efektech a digitálních technologiích. Jmenuje se Gabriela Teissing a ráda se obklopuje lidmi, kteří věříže i slon může létat.

Proč si ženy neumí říct o stejně velký plat, jaký dostávají muži?

My holky máme tendenci si myslet, že musíme mít všechno na jedničku, a teprve pak si zasloužíme pochvalu. V úvodních jednáních o financích se podceňujeme a nevidíme vlastní hodnotu. Někdy je těžké si o ni napřímo říci. Je to však naše věc.

image2

Jaká žena může mezi muži uspět?

Ta, která je autentická, nebojuje s muži, ani je nenapodobuje a dokáže si najít polohu, ve které se cítí dobře.

Jak byste popsala svoji dosavadní kariéru? 

Vnímám se tak, že nejdu cestou vzhůru, ale jsem na cestě, kterou jsem si tak trochu vybrala a tak trochu si ona našla mě. Nebojím se o to, kam dojdu, ale že mi zmizí pod nohama.

te nějaký trik, jak druhé přesvědčit o vlastním názoru?

Snažím se otevřít dveře a pustit je do mého světa, aby porozuměli, proč mám takový názor. A to samé chci od něj. Pokud to vyjde, dospějeme ve většině případů ke shodě a k novým společným názorům a hlavně super projektům.

Mluvíte o lidech, jako šéfka s nimi samozřejmě jednáte neustále. Koho byste ale za kolegu nechtěla?

Toho, kdo nezapadne do týmu, protože ten funguje jako jedno tělo s podobnou filozofií a energií.

image3

A vaše zkušenost s pracovní morálkou?

V Česku je podle mě dobrá. Měla jsem na starost více než 50 zemí světa a mohu klidně prohlásit, že v tuzemsku pracujeme dobře. Někdy jsme ale líní a prospěl by nám více koncepční přístup, efektivita, sebevědomí, větší orientace na výsledek. Pokud se spokojíme s „dobrý“, pak to nebude stačit na světové úspěchy.

Jakou nejdůležitější vlastnost by měl mít každý šéf?

Inspirovat. Být pozitivní. Přijmout názor druhého. Dělat jasná rozhodnutí a stát si za nimi, i když to bolí. Být srozumitelný. Já se to učím každý den.


Souhlasíte s tím, že vás každý neúspěch posouvá kupředu?

Určitě. Je potřeba vědět, že risk může být zisk, ale také ztráta. Moje zkušenost říká, že i když došlo ke ztrátě, tak mě to vždycky posunulo o kus dál. Takže já jsem pro riziko. Moje odvaha končí s ohrožením zdraví nebo mých blízkých.
Dokážete přiznat chybu? Prozradíte na sebe nějakou?

Těžko se vzdávám obrazů, které jsem si sama vytvořila. Nechci se jich vzdát, beru to jako vlastní prohru, a to mi zabraňuje vidět příležitosti a mít větší lehkost ve všem, co dělám.

Čím začínáte a končíte každý den?

Před zrcadlem přemýšlím, co mě ten den čeká. Dám dětem dobrou noc a zapadnu do polštářů a láskyplného objetí. To je nejlepší.