Parfémy: Co jste zač?

S vůněmi mohou do naší mysli nečekaně vtrhnout vzpomínky na některá období života. Redakce ForMena vybrala několik parfémů, které mohou provázet muže na cestách, které je teprve čekají.

Jste dobrodružná povaha, básník, motorkář nebo básnivý motorkář? Cítíte se být barovou mouchou, nebo cestovatelem, který nikde nemá stání? Nechte si poradit od ženy, jaká vůně se k vám nejlépe hodí.

Ralph-Lauren-Polo-Red

Autofanatik

Jste-li nadšený řidič, stálý závodník na D1, leštič karoserií, hazardér nebo muž, co má rád červené doplňky, sáhněte po tomto parfému. Dřevité kořeněné vůni dominuje červený grapefruit, brusinka, italský cedrát nebo plod kávovníku.
Toaletní voda Ralph Lauren Polo Red, 1900 Kč/125 ml, v síti parfumerií Douglas

Bvlgari-Man-in-Black

Topmanažer

Věčný elegán, nažehlený manažer, muž, který si pečlivě skládá ponožky do komínků a vlastní několik kašmírových svetrů, by možná sáhl po Bvlgari Man in Black. Jde o moderní neo-orientální vůni s květy tuberóz, ambrou a tabákem, doplněnou fazolkami tonka a kosatcem.
Eau de Parfum Bvlgari Man in Black, 2689/1OO ml, v síti parfumerií FAnn

Killian-Smoke-for-the-Soul

Barová legenda

Švihák, občasný barový povaleč, kliďas se zálibou v marihuaně nebo muž, který rád provokuje, by se zamiloval do vůně Kilian Smoke for the Soul. Je to zábavná, lehce podvratná vůně s tóny marihuany, grepu a svěžího modrého eukalyptu.
Kilian Smoke for the Soul, plnitelný flakon, 6000 Kč/50 ml, Ingredients, Jáchymova 2, Praha 1

Giorgio-Armani-prive-Bois-d'Encens

Světaznalec

Obdivovatel starých relikvií, cestování, dávných vůní, své babičky a kuskusu by si asi oblíbil vůni z kolekce Giorgio Armani Prive. Bois d’Encens je vzpomínkou na Armaniho dětství s prarodiči, obsahuje hřejivou vůni kadidla, akord pryskyřice a vetiver.
Eau de Parfum, 3590 Kč/100 ml, www.giorgioarmani.com

orpheline-lutens-21

Poeta

Muž dokonalých mravů, vždy upravený, se zálibou ve čtení poezie a cestování může zkusit jemnou unisexovou vůni L’Orpheline. Serge Lutens ji vytvořil jako vzpomínku na své dětství. Parfém je podle něj studenou temnotou Měsíce ve spojení s kořeněným, bohatým teplem Země.
Eau de Parfum Serge Lutens L’Orpheline, 2595 Kč/50 ml, v síti parfumerií Douglas

NwHEVF0Psx_sierra_granite_backpackers_cologne_0_original

Adrenaline Junkie

Horolezec, kajakář se zalíbením ve slovinských vodách, milovník ručně šitých bot a flanelových košil by možná sáhl po stoprocentně přírodní vůni Big Sur od Juniper Ridge. S nótami slaného vzduchu, mlhy, dubového dřeva ve spojení s kafrem a medem.
Eau de Parfum Juniper Ridge Big Sur, 1396 Kč/30 ml, www.juniperridge.com

Připravila: Viola Černodrinská
Foto: archiv firem