Patnáctý ročník Czech and Slovak Hairdressing Awards vyhlásil nominace

1_116E_2_Jakub_Drab_Toni_&_Guy

Czech and Slovak Hairdressing Awards vynese každoročně na výsluní slávy vedle vítězů v dílčích kategoriích i absolutního vítěze s titulem Kadeřník roku. V pátek 25. srpna zasedala novinářská porota a v sobotu 26. srpna se sešla odborná porota, aby vybrala ty nejlepší sety v jednotlivých kategoriích. Součástí této poroty byly kadeřnické hvězdy a také zástupci fashion světa. Šanci získat post Kadeřníka roku má v tuto chvíli 25 kadeřníků nominovaných v kategoriích Dámský komerční účes / Pánský komerční účes. Kdo bude nakonec tím nejlepším kadeřníkem v České republice a na Slovensku pro rok 2017, se dozvíme 11. listopadu 2017 na slavnostním Galavečeru, který se uskuteční v krásných prostorách Fora Karlín v Praze.

Novinářskou porotu tvořilo jedenáct novinářů odborných a lifestylových magazínů, z čehož osm zastupovalo Českou republiku a tři Slovensko. Tito novináři rozhodovali o nominovaných v kategorii Cena tisku ČR a Cena tisku SR. V následující den již zasedala odborná porota, v týmu dvanácti expertů byli zastoupeni tři zahraniční kadeřníci: Suzie McGill ze Skotska, Anglie, Hakan Alacali z Holandska a Alexandra Edelberg z Ruska. Jednalo se převážně o nositele titulu Kadeřník roku, či mezinárodně uznávané vlasové stylisty. Kadeřnickou skupinu doplnila ještě členka Síně slávy a trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku Jana Burdová, Jan Špilar rovněž člen Síně slávy a zástupci módního průmyslu: módní návrhářka Petra Balvínová, která tvoří pod značkou TIQE, uznávaný fotograf David Turecký, topmodelka Zuzana Stráská z agentury Elite, módní bloggerka Ina T., slovenský respektovaný módní návrhář Fero Mikloško a slovenská módní stylistka Zuzana Kanisová. Vzhledem k tomu, že všechny sety byly ihned po doručení označené pouze alfanumerickým kódem, hodnotila porota vše anonymně, bez možnosti zjistit autora fotografie. V letošním roce rozhodovala porota o nominovaných v následujících kategoriích: Dámský komerční účes Praha, Čechy, Morava a Slovensko, Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. O ceně veřejnosti opět rozhodne laická porota. Příznivci internetu mohou pro své favority hlasovat na stránkách www.vlasyaucesy.cz a www.vlasyaucesy.sk od 11. září do 2. října 2017. Nominace do této kategorie budou známy po ukončení hlasování na začátku října.

„Letošní účast nás velmi mile překvapila a opět potvrdila narůstající zájem o nezávislou kadeřnickou soutěž. Po poměrně rychlém otevření dalšího ročníku Kadeřníka roku z důvodu sladění s okolními zeměmi, jsme očekávali spíše nižší účast v porovnání s minulým rokem. O to větším překvapením pro nás byl celkový počet kolekcí, protože do soutěže se letos zapojilo nejen více salonů, více soutěžících, ale i více kolekcí než v posledním ročníku. Největší nárůst proběhl v kategorii Dámský komerční účes Praha, kde došlo k navýšení počtu soutěžních setů o celých 35%. Celkově i kvalita v této kategorii byla na velmi vysoké úrovni a tudíž i konkurence obrovská,“ doplňuje Lucie Kramárová, PPS Manažerka Schwarzkopf Professional a organizátorka soutěže.“

Přihlášené soutěžní sety mají dle členů odborné poroty světovou úroveň, přinášejí mnoho nových talentů a inspirací. Suzie McGill ze Skotska, Kadeřník roku 2011 a globální ambasadorka Essential Looks značky Schwarzkopf Professional toto jen potvrzuje: “Byla jsem ohromena vysokou úrovní jednotlivých kolekcí, které jsem viděla, a to téměř ve všech kategoriích. Zejména se mi líbily sety v kategoriích Dámský komerční účes Praha a Kolorista roku. Ocenění získaly přihlášené práce i od porotkyně a uznávané vlasové stylistky z Ruska, Alexandry Edelberg: „Odvážím si z Prahy opravdu hodně inspirací. Kolekce mě osobně velmi oslovily, celkové kompozice některých prací byly tak dokonalé, že pro mě bylo těžké se rozhodnout. Své favority jsem měla zejména v dámských komerčních účesech.“ Hakan Alacali, národní ambassador Schwarzkopf Professional a vítěz kategorie Women a Men Holandsko k tomu dodává: „Sleduji soutěžní kolekce každý rok, a vidím velký posun oproti předešlým ročníkům. Kolekce na mě velmi pozitivně zapůsobily . Je zde vidět mnoho různých stylů, technik a nových talentů.“ Jana Burdová, Hair Designer a členka Síně slávy k letošním pracem říká: Český Hairdressing Awards považuji po Velké Británii za jeden z nejlepších. Líbilo se mi letos moc u koloristů, nepředstírali, byli něžní a nesnažili se vytvořit jiný dojem, než ten, na který mají, z kolekce to na vás okamžitě vystoupí, dýchne, a to je krásné.“

Kdo bude nakonec tím nejlepším kadeřníkem v České republice a na Slovensku pro rok 2017 se dozvíme 11. listopadu 2017 na slavnostním galavečeru, který se uskuteční v prostorách Forum Karlín v Praze. Všichni hosté se mohou těšit nejen na předávání cen vítězům, ale také na moderátorské duo Ivu Pazderkovou a Jakuba Prachaře, 2 velkolepé vlasové show – trendovou show Essential Looks od Schwarzkopf Professional a vlasovou show Mishy Čadkové, taneční a pěvecké vystoupení, a samozřejmě i na tradiční afterparty. Galavečer bude probíhat v slavnostním duchu u kulatých stolů.

Na tento finálový galavečer lze zakoupit vstupenky v hodnotě 2500,- Kč / 96 EUR vč. DPH. Cena vstupenky zahrnuje welcome drink, večerní program a následnou večeři. Lístky je možné zakoupit u obchodních zástupců Schwarzkopf Professional (kontakty a více info na www.hdainfo.eu).


Foto: Czech and Slovak Hairdressing Award’s, autor účesu Jakub Dráb (Toni & Guy)