(pití a zdraví) Šest důvodů, proč je vodka naprosto geniální vynález

Ne, vodka rozhodně nebyla vytvořena jen k účelům zlít se pod obraz. Tento bezbarvý alkoholický nápoj bez zápachu slouží jako zdroj léků a řeší několik zdravotních strastí. Takže příště, až vám někdo bude nadávat, proč si jdete zase objednat, objasněte mu, jak skvělé účinky má.

1. Má dezinfekční vlastnosti
Vodka je přírodní antiseptikum. Několikrát už byla využívána k čištění zubů nebo rány na těle. Pravděpodobně by zvládla vyleštit i váš byt, ale asi byste ji neměli měnit za běžný čisticí prostředek.

2. Zbavuje stresu
Chcete se odreagovat? Dejte si červené víno. O tomhle slyšeli snad všichni. Jenže podle nejnovějších informací to není nic ve srovnání s vodkou, u které bylo vědecky dokázáno, že uvolňuje napětí daleko lépe než sklenka rudého.

3. Je zdravá na srdce
Existuje něco, co by vodka nedokázala? Dokonce může přispět k lepšímu oběhu krve v těle, což zabraňuje vzniku sraženin, mrtvic a jiných srdečních onemocnění. Také umí snížit hladinu cholesterolu. A ještě pro ty, kteří sledují svoji váhu – vodka je obecně považována za méně kalorický alkohol. WHAT A NÁPOJ!

4. Přispívá k ústní hygieně
Už jsem to naznačoval v bodě číslo jedna, po vodce budete mít křišťálově čistý dech. Navíc zvládne potlačit zubní bolesti.

5. Může zmírnit příznaky vyvolané artritidou
Podle jedné ze studií pacienti, kteří trpí artritidou (zánětlivé onemocnění kloubů) a v průběhu měsíce měli drink smíchaný s vodkou, cítili méně bolesti spojenou s jejich problémy.

6. Snižuje rizika cukrovky
Říká se, že hladinu cukru v krvi zmenšuje pivo nebo víno. Jenže je to vodka, která to dokáže nejlíp. Ještě nikdy tak nebyl lepší důvod dát si Martini…

PS: Článek neslouží k doporučení, abyste teď každej vzali do ruky litr vodky a kopli ji do sebe na ex. To ne!

Zdroj: Town&Country US

Text: Erik Krajdl