POZOR! Vydáváme Fashion Bibli pro muže

Titulka_FM_0415_superoprava-1

Redakce časopisu ForMen přichází 3. dubna na stánky se speciálním dubnovým vydáním. ForMen Fashion Bible pro muže je unikátní projekt, první svého druhu v českých médiích. Šéfredaktor Jan Müller ve svém editorialu píše:

Jsem vážně pyšný, že vám můžu představit toto speciální vydání ForMena. Já vím, šéfredaktoři píšou vždycky, že držíte v ruce „skvělé číslo plné zajímavostí“. Ale věřte mi, tohle je něco opravdu mimořádného! Fashion Bible pro muže. Pánové a dámy, poprvé v republice! Nevídáno, neslýcháno! Poprvé mají čeští muži (a jejich partnerky) možnost seznámit se s podrobným manuálem moderního pánského oblékání.

Kdysi se v rodinách z otce na syna dědil rodinný krejčí a s ním i povědomí o kvalitě látek, kombinaci obuvi a kalhot a správně šitém saku. Pak tyto znalosti upadly v zapomnění, a proto dnes na ulici vidíme, co vidíme. Ale časy se mění a čeští muži v sobě zase začínají objevovat elegány. Nechť si na tuto dobrodružnou výpravu přibalí naši Bibli!

Móda se sice mění každý rok, ale STYL zůstává stejný. ForMenova Fashion Bible sice také řeší aktuální trendy pro tento rok, ale především se zabývá podstatou mužského oblékání. Pomůže vám odpovědět na několik základních otázek: Jaký společenský status, ale také postoj ke světu vyjadřuji svým oblečením? Které kusy oblečení mi v šatníku chybí, které tam zbytečně zabírají místo a jak mám všechno správně zkombinovat? Kolik mám do oblečení investovat a jak dosáhnout ideál- ního poměru cena/výkon? Od koho si mám nechat poradit? Jak se mám oblékat do práce, ve volném čase a při různých příležitostech? A co ekologie, dětská práce a další etické otázky při nakupování oblečení?

Nenakupujte s davem, nakupujte jako osobnost! Nechte si poradit od našeho trendologa Tomáše Otty, který je autorem manuálu pánského oblékání. A je to ostatně jeho zásluha, že se ForMen v posledním roce hodně soustředí na pánský styl, což podle reakcí naši čtenáři přijali s povděkem.

Manuál oblékání najdete v Knize první naší Bible. V Knize druhé si prohlédnete aktuální kolekce. V Knize třetí najdete exkluzivní výzkum o vztahu českých mužů (a jejich partnerek) k oblékání, který vznikl díky spolupráci s Janem Tučkem, ředitelem renomované sociologické agentury STEM/MARK. Muži s příjmem nad 40 000 korun nám prozradili, kolik utrácejí za oblečení, jaké preferují značky a kdo ovlivňuje jejich nakupování. Ano, hádáte správně, jsou to hlavně jejich partnerky (u 72 % mužů), což dělá z naší Fashion Bible čtení také pro ženy, když už vykonávají ono bohulibé poslání a kultivují šatník svého partnera. V Knize čtvrté najdete dvacítku rozhovorů se skvělými odborníky na pánský styl, kterým chci poděkovat za to, že do našeho společného projektu investovali čas a důvěru. Na pultech najdete i jiné pánské časopisy, ale žádný z nich se tolik nevěnuje otázce pánského stylu. Je to důležitá otázka. Naše oblečení totiž ukazuje hlavně to, jak si vážíme sami sebe.