Pozvěte táty na koncert kapely Jelen

Jelen_varna

Svátek Den otců, který letos připadá na neděli 18. června, je rok od roku populárnější. A proto se při této příležitosti koná i speciální koncert pod širým nebem jedné z nejpopulárnějších českých hudebních skupin, sedmičlenné akustické kapely Jelen. Jeleni se těší neuvěřitelné přízni fanoušků a sbírají jednu cenu za druhou. Zároveň ale ctí tradici a rodinu, a tak na Den otců složili píseň pro všechny táty s názvem Domů. Písničku společně s Březňákem poprvé představí na Střeleckém ostrově v Praze právě na Den otců.

Značka Březňák z pivovaru ve Velkém Březně vyznává a ctí hodnoty „staré školy“, jako jsou tradice, poctivost, zkušenost nebo vztah k domovu. Sází na mezigenerační úctu a poukazuje na to, že zrychlující se tempo a rozmach moderních technologií jsou příčinou obrovského rozdílu mezi dnešní generací synů a otců. Březňák se proto snaží apelovat na to, aby potomci vzali své táty na pivo, strávili s nimi nějaký čas a dali jim tak najevo, že jsou pro ně důležití a za mnohé jim vděčí. A tou nejlepší příležitostí je blížící se Den otců a výjimečný „jelení“ koncert.

S mladou ambiciózní kapelou Jelen, která se s hodnotami staré školy ztotožňuje, Březňák navázal spolupráci v loňském roce. Skladby Jelena vycházejí z tradičních stylů, jakými jsou folk a blues, v písničkách zaznívá harmonika, trubka či housle – jednoduše tradiční prvky, které se ovšem líbí posluchačům napříč generacemi. Letos bude Březňák Jelena doprovázet na všech jeho koncertech a vystoupeních včetně již zmíněného velkého open-air koncertu na Střeleckém ostrově. Právě tam poprvé naživo zazní i písnička, kterou na počest všech otců kapela složila. „Písnička je takový náš vzkaz, nebo řekněme příběh mezigeneračního pochopení mezi táty a syny. Tátové mají představu o tom, co by synové měli dělat, a to se vždycky nepovede. Na druhou stranu mají synové pořád dojem, že by neměli dělat, co se jim říká, ale pak většinou zjistí, že ty cesty vedou stejným směrem. Nakonec se sejdou a zjistí, že není důležité, kudy tam dojdou, ale že jsou spolu,“ vypráví zpěvák kapely Jindra Polák, jak písnička vznikala. Březňák a Jelen se tak společnými silami zaslouží o to, aby upozornili na Den otců všechny, kteří ho zatím neznali nebo opomíjeli.

Na speciálním koncertu pod širým nebem, který se koná na Střeleckém ostrově 18. června od 17 hodin vystoupí kromě Jelenů také řada zajímavých hostů. „Představí se naše kamarádka Debbie a Kateřina Marie Tichá, která s námi jezdí jako speciální host od začátku a se kterou jsme natočili naši úplně první písničku. Bude tam taky David Stypka, který nás momentálně doprovází na turné k naší nové desce Vlčí srdce. Co se týče programu, bude to bohaté, a na Střeleckém ostrově je to krásné. Byl jsem tam loni a ta atmosféra je úžasná. Na to se moc těšíme. Celý koncert koncipujeme „rodinně“, začneme brzy a chceme navodit rodinnou atmosféru,“ prozradil Jindra Polák.

„Myslím, že je v pozdějším věku správné, když si syn s tátou zajdou na pivo a dokáží spolu komunikovat. To mi přijde jako největší výhra otcovství,“ myslí si basák Jelenů Ondra Málek. Tak vezměte tátu na koncert a na Březňáka, určitě to ocení! Pivovar ve Velkém Březně na oslavu tátů, hrdinů ze staré školy, navíc uvařil Březňák 11, světlý ležák zlatavé barvy s obsahem alkoholu 4,6% obj. a plnější chutí.

Tata hrdina