Pravidla oblékání v minovém poli

kravata-canali

Přednedávnem byl autor tohoto sloupku pozván na jistý sportovní zápas, a to přímo do sekce jen pro velmi důležité. Vstup byl logicky zdarma. Obsahoval však jednu vytučněnou podmínku. Dresscode. SMART CASUAL, stálo na pozvánce.

Značka kultovních tenisek Vans u nás otevřela svůj druhý monobrandový obchod, a to v prvním patře pražského obchodního centra Palladium.

Malá odbočka: ač se s potřebou dresscode u nás roztrhl pytel, pravidla oblékání se neberou moc vážně. (Neláteříme tu nad upocenou flískou na Hradě, stejně nám „tam nahoře“ leze krkem někdo docela jiný než jeden nebohý rejža). Aby ne, dresscode do pánské módy často jenom vnášejí zmatek. Říká se, že styl se lze naučit, ale ne koupit. Medituje se o jeho pravidlech, která se mohou obcházet, ovšem jenom pokud je dobře známe. Teď prožíváme ohromný vzestup pánské módy. Pravidla se přizpůsobují. Platí to i pro tzv. Smart Casual. Dřívější definici, podle níž nositel oblékne něco z formálního a něco z ležérního stylu, si lze vykládat různě. Dnes do této kategorie patří klidně i džíny. Dřív zcela nemyslitelně.
Autor tohoto sloupku má svůj výklad Smart Casual. Lepší je být víc formální než ležérní. Nositel se vyvaruje společenského faux pas. Totiž…
Ne tak na sportovním utkání v Praze. Mezi VIP hosty oháknutými do posledního v kapucovitých mikinách – nějakému pitomému dresscode navzdory – působí pak v blejzru a bílé košili jako naprostý pošuk. A pro rozměrnou šálu si (od kamaráda) vyslouží příměr k ruskému oligarchovi. Poučení zní: vysvětlení pojmu Smart Casual je problematické. U nás jej zatím klidně používejte jako synonymum pro minové pole.

Musíte mít!

Snad jste se o Vánocích úplně nevyčerpali, protože i leden je vhodným měsícem k upgradu pánského šatníku.

rukavice-bottega-veneta

rukavice od Bottega Veneta

Kombinace kašmíru a nejjemnější kůže zpracované technikou intrecciato je tím nejlepším řešením do zimního provozu. (8290 Kč)

16365-0004_FR

bunda od Levi’s

Truckerská bunda patří k naprosté klasice značky Levi’s, její manšestrové provedení Sherpa ale taky není k zahození. (2700 Kč)

Zoot.cz_kostkovana-kosile_WeSC_1569Kc

košile od WeSC

Kostkovaná flanelka je absolutní pánskou klasikou a švédský trendy brand WeSC má v nabídce několik variací za příznivé ceny. (1569 Kč)

penezenka-alexander-mcqueen

peněženka od Alexander McQueen

Vaše peníze a doklady střeží lebka, ale i pocit správné investice do kvalitní značky s charakterem. (7875 Kč)

540565_mrp_fr_xl

boty od Belstaff

Tyto boty z robustní opracované kůže se šijí v Itálii a vycházejí z klasického motorkářského stylu, kterým se značka Belstaff proslavila. (12 849 Kč)

kravata-canali

kravata Canali

Hedvábná červená kravata s bílými puntíky je elegantním doplňkem například k navy obleku. (3178 Kč)

Připravila: redakce, foto: archivy výrobců