Představujeme finalisty modelingové soutěže PURE MODEL 2019

Panajotis Giogas, finalista PURE MODEL 2019

Kontrakt v celkové výši jeden a půl milionu korun čeká na vítěze prestižní modelingové soutěže PURE MODEL 2019, o kterých se rozhodne už 9. října v pražském centru současného umění DOX+. O vítězích, kteří dostanou příležitost navázat na mezinárodní úspěchy loňských vítězů Anny Brodecké a Olivera Průchy nebo finalistky Barbory Fialové, rozhodne odborná porota složená především ze zástupců nejprestižnějších světových modelingových agentur, v jejímž čele usedne Roman Holárek, majitel modelingové agentury Pure Model Management.

Klára Šenkýřová, finalistka PURE MODEL 2019
Klára Šenkýřová, finalistka PURE MODEL 2019

V letošních finalistech vidím velký potenciál a věřím, že zaujmou i modelingové agenty z nejrůznějších zemí, kteří už loni konstatovali, že se nám podařilo objevit opravdu zajímavé tváře. To potvrdila také skutečnost, že loňská finalistka Barbora Fialová podepsala kontrakt se značkou Gucci a stala se tak jednou z tváří nové celosvětové kampaně, která bude spuštěna za několik týdnů,“ uvádí Roman Holárek a doplňuje: „Jsem si jistý, že o některých tvářích z řad letošních finalistů ještě hodně uslyšíme, a i letošní vítězové navážou na úspěchy těch loňských. Anna Brodecká se nedávno vrátila z New Yorku, kde se setkávala s celou řadou důležitých klientů, a už nyní o ní projevil zájem např. Marc Jacobs. Také loňský vítěz Oliver Průcha patří mezi nejvýraznější modely u nás.“

Samuele Mazzola, finalista PURE MODEL 2019
Samuele Mazzola, finalista PURE MODEL 2019

Oliver potvrdil, že mu účast a vítězství v soutěži změnilo život. „Focení v Londýně a Španělsku, fashion week v Miláně, spolupráce s GQ v Portugalsku, dva měsíce v jižní Koreji, to všechno jsem díky vítězství v PURE MODEL 2018 mohl zažít a momentálně řešíme cestu do New Yorku. Dostat se s modelingem do USA je můj největší sen,“ uvedl loňský vítěz, jenž má za sebou i spolupráci s magazínem ForMen. Jeho fotky naleznete v aktuálním čísle magazínu.

Daniel Matula, finalista PURE MODEL 2019
Daniel Matula, finalista PURE MODEL 2019

Na finálovém galavečeru PURE MODEL 2019 se při jedinečné módní show představí šestnáct nových tváří, které za sebou mají již mnohaměsíční přípravné workshopy v moderních prostorách John Reed Fitness, kde o ně průběžně pečovali odborníci a finalisté se učili chodit, držet tělo, správně posilovat i stravovat. Jelikož je pro modelky i modely nesmírně důležitá kvalitní pleť i péče o vlasy, dozvěděli se také od zástupců společností Batiste a Agrico Oil, jak o sebe co nejlépe pečovat.

Tereza Faltinová, finalistka PURE MODEL 2019
Tereza Faltinová, finalistka PURE MODEL 2019

Postupu do finále modelingové soutěže PURE MODEL však předcházela poměrně dlouhá cesta a teprve do druhého ročníku se přihlásilo téměř dva tisíce zájemců. Ti se přišli osobně ukázat zástupcům agentury Pure Model Management na některý z castingů v rámci castingové tour na prodejnách Douglas v celé České republice, která se stala součástí Douglas Beauty Street. Modelingoví scounti poslali z castingů do semifinále sto dívek a chlapců, kteří se následně představili odborné porotě začátkem června v luxusním hotelu Augustine v Praze. Ta rozhodla o tom, které tváře půjdou do finále, a jejich jména po celodenním semifinálovém maratonu oznámila: Simona Čandrlová, Veronika Failová, Tereza Faltinová, Barbora Hejnová, Natálie Modrá, Sára Kalousková, Klára Šenkýřová, Lenka Tomková, Patricie Valíčková, Karolína Vavřincová, Panajotis Giorgas, Jan Hamal, Vlastimil Kolařík, Daniel Matula, Samuele Antonio Mazzola a Šimon Vávra.

Jan Hamal, finalista PURE MODEL 2019
Jan Hamal, finalista PURE MODEL 2019

V průběhu léta nafotili tito finalisté s předním módním fotografem Petrem Janderou své první profesionální fotografie. „Je vidět, jak finalisty práce s profesionály a významnými značkami posunuje a jaký je v nich potenciál. Fotky finalistů v nové kolekci Pietro Filipi podzim/zima 2019/2020 doplněné obuví Högl jsou velmi vydařené, líbí se mi i celkový styling vlasů, o který se jim, stejně jako v loňském roce, postaral salon Roberta Starého,“ komentuje první fashion fotky finalistů Roman Holárek.

Patricie Valičková, finalistka PURE MODEL 2019
Patricie Valičková, finalistka PURE MODEL 2019

Finálový galavečer, při kterém se dozvíme jména vítězů PURE MODEL 2019, bude možné sledovat formou on-line streamu, který proběhne 9.10.2019 od 20:30 hodin na instagramovém profilu @puremodel nebo na stránkách modelingové agentury www.puremodel.cz.