(přehled) Bizarní názvy českých hospod

feck-off-pub-600x396

Nebaví vás neustále chodit do hospod pojmenovaných podle jména čtvrti, Na Růžek a už vůbec ne ke Švejkovi? Tak můžete jít třeba do Prdele. Samozřejmě si vás nedovoluji urazit a posílat někam do zadní části těla. Naopak jsem vybral lokály přesně podle vašeho gusta.

 

#1  Jiný stav
„Miláčku, jsem v jiném stavu.“ Ne každej chlap slyší tuto větu úplně rád, ale pokud se jedná o hostinec a bar v Novém Městě v Praze, dá se to ještě odpustit. Tento podnik má dvě části, klasickou restauraci a sklepní hospůdku. Hosty potěší i útulné prostředí, dobrá hudba a cenová dostupnost. Nebojte se tak přijít do Jiného stavu.

#2 Jakoby
Jakoby vychutnáte si zde české i mezinárodní speciality, na své si jakoby přijdou i vegetariáni a hosté s bezlepkovou dietou. Provozním podniku je Milan Dvořáček, který se jakoby učil rozumět ukryté pravdě ve víně v Burgundsku a Alsasku. Takže to tam jakoby nemusí být úplně špatný. Restaurace sídlí v Brně a jakoby tam je všechno tak trochu jinak.

#3 Bar U milenky
„Kam jdeš? K milence.“ To by vám doma asi neprošlo, že?! Leda byste měli na mysli bar v pražských Vršovicích. Ten se specializuje na prodej vína. Lahvová nabízí podnik především z vinařské oblasti Morava, sudová potom z celého světa. Samozřejmě zde najdete i jiné alkoholické nápoje. No, vidíte, jak pěknej večer si můžete udělat s tajnou neznámou.

#4 Stará promiň
Tam pravděpodobně zamíříte hned poté, co jste navštívili předchozí lokál. Pokud vám stará přišla na nevěru a ne a ne vám odpustit, omlouvat se jí pořád dokola můžete v Praze na Žižkově. Restaurace nabízí široký výběr pro normální jedlíky, na své si přijdou i gurmáni. Tak stará, už mu to promiň. Bylo to jednou a už se to nebude opakovat.

#5 Přeštická svině
Není to tak, že by majitele naštvala sousedka a následně se po ní rozhodli pojmenovat svou restauraci. Název je odvislý od památky a výjimečnosti přeštického černostrakatého prasete. Toto vyšlechtěné plemeno se dostalo do učebnic po celém světě a v západočeském městě se rozhodli vybudovat podnik s vlastními zdroji kvality a ještě s originálním názvem. To je sviňsky dobrý!

#6 U Mrtvýho ptáka
Chtěli jste strávit příjemný večer s pěknou dvacítkou, ale tušili jste průser? Pak je tento hostinec dělán přímo pro vás. Můžete se zde, třeba i ze zoufalosti, posilnit řadou domácích hamburgerů nebo šťavnatými steaky. O víkendech je spodní část podniku využívána k tanci, ale v tomto stavu raději nikoho nebalte. Sešlost mrtvých ptáků najdete v Karlíně na Praze 8.

#7 Prdele
Do Prdele můžete jít hned ve čtyřech městech v republice. Tedy takhle, do té dané části těla se dostanete asi kdekoli, ale restaurace s tímto názvem navštívíte v Praze, Berouně, Nymburce a Havlíčkově Brodě. Pokud nejste úplně v prdeli s penězi, zastavte se v jednom z těchto podniků.

Autor: Erik Krajdl