(přehled) Kokosy v Pchjongčchangu – i to je možný

2017033176

Už v roce 1993 vznikla komedie nabitá všemi možnými vtípky o tom, jak se Jamajčani vydají na zimní olympiádu (Sanko, co to kouříš? Nic vole, dejchám…), protože prostě není dobrým zvykem, aby země nacházející se v tropech vynikaly v zimních sportech.

Letos ale na zimní olympiádě uvidíme rekordních osm afrických zemí. A jako třešnička na dortu – nigerijské ženy na bobu! Ano, historie se opakuje. Celkově bude Nigerie na zimních olympijských hrách reprezentovat vůbec poprvé, takže bude jistě potřebovat notnou dávku podpory. Složení nigerijského bobu je následující: Sean Adigun (31), Akuoma Omeoga (25), Ngozi Onwumere (26).

Mám takový pocit, že dámy mají support zajištěn dopředu, a přestože možná někteří lidi nevěří, že nigerijský bob zvítězí, ony jsou odhodlané všem takzvaně natrhnout prdel. O tom také svědčí jejich píle sehnat peníze, které na olympiádu potřebovaly a sehnaly, protože chtěly. Od listopadu, kdy se kvalifikovaly, dokázaly pro splnění svého snu obstarat 150 tisíc dolarů.

Z atletek bobistkami

Jako by někdo jen vzal kopírák a legendární film, v angličtině „Cool Running“, jenom okopíroval. Tahle kopie ale rozhodně nenudí, už jen proto, že se jedná o tři sexy černošky, které jsou nonstop tak dobře naladěné, že by byla opravdu velká škoda jim to nepřát. Všechny tři holky před tím dělaly atletiku, jak se ostatně v Africe sluší a patří s tím, že Seun Adigun se i zúčastnila letní olympiády v Londýně v roce 2012, kde soutěžila v běhu na sto metrů.

Takže přejeme kokoskám hodně štěstí na bednu, hlavně ať nezmrznou!

Text: Simona Hynková, ig: simona_redlipska