(přehled) Tři mobilní aplikace, které ti pomůžou zhubnout

Eating-Habits-Ads-for-Broccoli

Končí leden a vy se stále držíte novoročního předsevzetí? Nebo jste si jen tak řekli, že chcete shodit pár kilo dolů, aniž byste k tomu potřebovali nový rok? Pak se podívejte na tři aplikace pro chytré telefony, díky kterým bude zdolání vašich cílů ještě snadnější!

MyFitnessPal

Aplikace sponzorovaná americkou sportovní značkou Under Armour se může pochlubit asi nejkomplexnější databází jídel vůbec. Cokoli si dokážete představit (dokonce i zboží zakoupené v rychlém občerstvení nebo ve specifických potravinách), je tady zaznamenáno podrobně. Tento tracker vám taky dovoluje nastavit si vlastní cíle, kolik chcete shodit kilo a to tak, že si to můžete rozhodit podle týdnů, takže přesně víte, jak si den ode dne vedete. A co je na tom nejlepší? Je to zdarma!

My Macros+

Tady už je to horší, protože se jedná o placenou appku. Ale rozhodně za to bude stát! Funkce „Macro Coach“ vám umožní vědět, co přesně byste měli jíst na základě vašich cílů/váhy. Aplikace má navíc i skenovací funkci, takže přímo v obchodech můžete odpípávat čárové kódy různých potravin a telefon vám vyjede údaje o jednotlivých výrobcích. Za My Macros+ chtějí iTunes i Obchod Play 90 Kč. A to ještě nikdy nikoho nevytrhlo, ne?

Lose It!

Program nabízí snad vše, co se od něj dá očekávat. Analyzuje vaše údaje, jako jsou výška, váha, věk a cíle, které jste si stanovili. Díky těmto informacím vám Lose It! doporučí denní příjem kalorií, kterého byste se měli držet. Potravinová databáze je opět široká, i tato aplikace totiž nabízí skenování čárových kódů. Funkce „výzva“ poskytuje vytvoření si svého plánu, kolik byste rádi zhubli za nějaký určitý počet dní. Tohle všechno je zdarma, tak šup na své smartfony a instalujte!

Text: Erik Krajdl, ig: erikkrajdl