(profily) Pavel Strnad, advokát

Pavel Strnad_advokatni kancelar Polverini - Strnad_7

Pavel Strnad (44) založil před 17 lety advokátní kancelář Polverini Strnad, která má pobočky v Praze v Dlouhé ulici, Brně, Bratislavě a Římě. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde pokračoval postgraduálním studiem a získal titul Ph.D. Své znalosti si dále rozšířil na italské univerzitě Università La Sapienza v Římě a v Chicagu na The John Marshall Law School. Je ženatý, má syna Jáchyma a dceru Matyldu. Má rád lidi, vážnou hudbu, výtvarné umění, hodně aktivně sportuje a věnuje se fotografii. Hraje na klavír a rád maluje. Má knihovnu plnou odborné literatury, která patřila předsedovi Nejvyššího správního soudu z období první republiky Ferdinandu Peroutkovi.

U právníků (stejně jako u doktorů medicíny) jsou obvykle důležitější schopnosti a funkce než forma. Občas ale nastane moment, když se oba tyto aspekty spojí. Najdete odborníka, který má krom brilantních schopností i styl. Každý z nás by si asi raději nechal operovat srdce doktorem Pirkem než kýmkoliv jiným. A stejně to platí i u Pavla Strnada, právníka z advokátní kanceláře Polverini Strnad. Krom svých schopností a dosavadního úspěchu je i velmi specifický, zajímavý a stylový muž s rozhledem a bystrostí, které jsou záviděníhodné.

Právní praxe je asi především o čtení, psaní a myšlení. Když si chcete vyčistit hlavu, po jaké knize sáhnete? 

Po pravdě nyní pro knihy nemám prostor. Během své práce čtu denně někdy i několik knih v podobě podkladů a materiálů k našim případům. Když si opravdu chci vyčistit hlavu, tak většinou nasednu na své horské kolo, pustím si hudbu a jedu se potkat s přírodou. Mám černo-oranžové kolo, které je technicky skvělé a mám ho rád. Mimochodem nikdy nepohrdnu sklenkou dobrého vína.

Jaké máte rád? 

Bílé svěží a červené starší, strukturované, třeba něco jako starší Brunello di Montalcino.

Máte česko-italskou advokátní kancelář, takže jste v Itálii často. Jaké lokality byste doporučil milovníkům vína?

Bílé víno si dávám na severu Itálie. V případě červeného vína bych z oblastí doporučil třeba Chianti v Toskánsku, která nabízí levná kvalitní vína a zároveň i ta drahá. Chianti je, co se týká cenové dostupnosti, vhodným místem pro široké spektrum lidí. Výborné Chianti je pro mne spojené s Castello di Volpaia. Nemusíte ani pít, abyste si ho užila. Má nezapomenutelné charisma.

Castello di Volpaia

Proč?

Charisma působí i bez alkoholu.

Pavel Strnad_advokatni kancelar Polverini - Strnad_6

Kam jezdíte na dovolenou rád vy?

Rád jezdím na aktivní divoké dovolené, jako je běhání po horách. Před měsícem jsem byl v Pyrenejích. Cokoliv, kde je nějaká nepřetržitá aktivita, mě baví. Bohužel je potřeba cestování plánovat, s rodinou o to více. Všeobecně ale rád cestuji spontánně.

Když jsme u cestování, jaké jsou vlastně vaše cestovatelské tužby?

Od střední školy jsem přesvědčený, že nebývalé panství přírodní krásy má Mongolsko. Chtěl bych vidět Japonsko. Určitě chci navštívit také Argentinu, protože ji považuji za extrémně zajímavou. Ta gastronomie, kopce, tango. Tam jsem již před 2 lety málem odjel, ale nakonec se mi to kvůli pracovnímu vytížení nepovedlo. Teď se ale chystám do Afriky. To je pro mne mysteriózní kontinent, střední a jižní Afrika především. Ty nejkrásnější noci bez světelného smogu jsou snoubeny s intenzivním setkáním s okolní přírodou. Hodně se mi líbí, že si můžete sednout a jenom pozorovat, objevovat a poslouchat zvuky. Vydržím ale tak hodinu, protože jsem dost netrpělivý.

Vy máte opravdu rád přírodu.

Obdivuji ji. Rád ji s němým úžasem pozoruji v její čistotě. Příroda má neskonalou sílu, ke které mám respekt. Snažím se přírodu chránit a přemýšlet o tom, ale nějak normálně. Nepovažuji se za aktivistu. Rád sportuji v přírodě.

Jak často vlastně sportujete?

Snažím se hodně trénovat, s trenérem, doma na rotopedu. Když nemám trénovací krizi, tak jezdím 3krát týdně hodinu. Krom toho 3–4krát fitness a doplňuji to výjezdem na kole, v zimě lyže, túry. Jezdím hobby závody, abych si zvládl porovnat výkon, vlastně závodím sám se sebou v meziročním porovnání. Navíc závod vám umožní testovat si výkon bez přestávky a na jasně definované trati.

Čím si vlastně měříte výkon v práci? 

Hledám oboustrannou spokojenost. Chci mít spokojeného klienta a zároveň potřebuji vědět, že jsme upřímně a kvalitně odvedli svou práci na 100 %.

Domluvili jsme se, že se nebudu ptát na práci, ale máte teď nový produkt – právní ochranu majetku (POM), na který jste získali ochrannou známku, řekněte nám o něm něco.

POM pomáhá chránit nejen člověka, ale i celou rodinu. Od ochrany majetku až k předmanželským smlouvám a smlouvám o zúžení společného jmění (SJM), které se uzavírají až v průběhu manželství. SJM se stará o vše, co manželé za společné roky nabyli. Avšak i sem patří pár výjimek – třeba věci osobní, nabyté darováním nebo dědictvím. Součást SJM jsou však i dluhy, které jeden z manželů během doby manželství nabyl. POM tak pomáhá člověka chránit i v těchto situacích. Služba právní ochrany majetku (POM) navazuje na instituty právní ochrany majetku obsažené v existujících zákonech a poskytuje výrazně silnější a komplexnější právní ochranu. Vše probíhá v plné diskrétnosti. Stejně jako máte právo chránit svůj majetek, máte právo chránit své soukromí a je legitimní toho využít. Pro účely zajištění soukromí v oblasti vašeho vlastnictví je vytvořená POM diskrétní struktura. Na více informací se můžete podívat na našem webu www.ak-ps.eu, kde je i náš magazín.

Věříte na značky?

Věřím, ale nemyslím si, že musíte mít vždycky Rolex, abyste mohla říct, že máte super hodinky. Mám rád kvalitu, zaměřuji se na detail. Rád nosím oděvy rodinné italské značky Ermenegildo Zegna, jejíž historie sahá do začátku 20. století.

Foto: DUŠAN MARTINEČEK