Program pro rodiny s dětmi na Czech Design Week

IMG_5407

Czech Design Week Jaro 2017 myslí samozřejmě i na děti. Nechte je experimentovat s interaktivním vtělením jejich oblíbeného Mickey Mouse. K dispozici zde mají i hudební nástroje. 

MICKEYPHON je interaktivní pohyblivá audiovizuální plastika, která je inspirována postavou Mickey Mouse. Ve spolupráci se studiem Walt Disney a Printpoint si můžete vy, nebo vaše děti na Czech Design Weeku vyzkoušet, co všechno Mickeyphon dokáže- vyhledává zvuky z okolí, otáčí se za nimi, sampluje je a přeměňuje na rytmické hudební sekvence. Výsledek přímo ovlivňuje publikum účastnící se interakce. Interaktivní vizualizace zvuku jsou předváděny na válcovitém displeji, který je umístěn v pohyblivé části Mickeyphonu. Tématický prostor instalace vytvořil David Kurňavka.

DavidKurnavka a Mickeyphone

Jedinečný bytelný nábytek, který evokuje steampunkový styl, to je Ideaface. Tomáš Mrkvica říká: „Po pár neúspěšných nápadech „něco“ vyrábět, jsem zakotvil právě u výroby industriálně působícího nábytku z materiálu na první pohled nevšedního, na druhý však velmi praktického a trvalého, vodovodních trubek. Po pár prototypech mohu směle říci, že myšlenka byla správná. Zda se cíl zdařil, už nechám na vašem posouzení.“ Dle nás se zdařil absolutně, posuďte sami!

ideafaceideaface2