(rendes-vous) Mark Zuckerberg nově v roli Amora: O co jde?

beznazviku

Facebook jako takový mu prostě nestačí, a tak se hrne do rozšíření – nové „dating funkce“ právě starého dobrého Facebooku, která by měla najít každému jeho spřízněnou duši.

Na základě společných zálib, randících preferencí a společných přátel pak třeba najdete dokonalou životní partnerku! „Žádná omezení se nekonají, samozřejmě tedy budete mít tu možnost podívat se i na události a do skupin těch lidí, se kterými toho třeba máte společného méně, nebo klidně vůbec nic“, stojí v prohlášení sociální sítě Facebook o nových možnostech. Protiklady přeci taky někdy fungují…

Bude to vypadat zhruba takhle: Facebook vám bude nabízet profily vhodných lidí včetně základních informací o nich a pár fotografií. Vy si je můžete v klidu projíždět, a pokud budete chtít navázat konverzaci, tak je tady nový „speciální inbox“, který umožní selekci vašich osobních zpráv na Messengeru, Whatsappu a právě Special inboxu nové Facebookové seznamovací funkce.

Otázka na vztahové experty zní: Proč se hrnout do nějaké nové funkce na Facebooku, když už máme klasický Tinder a jiné?

To se snaží vysvětlit australský kouč randění pro muže, Chris Manak: „V některých situacích se nehodí říkat si dámě o telefonní číslo. Například když je v práci. A v tu chvíli je Facebook supervýhodný, protože tam ji pak s nejvyšší pravděpodobností můžete zpětně dohledat pouze podle jména. Sám to takhle dělám a znám spoustu lidí včetně svých klientů, kterým to funguje.“

Pak už jen dodává: „Když chcete začít konverzaci, ale zaseknete se, nejlepší je začít s něčím, co vás osobně nejvíc zaujalo na jejím profilu.“ Vždycky vás totiž něco musí zaujmout, jinak byste jí snad nechtěli psát, ne?

Podle vztahového experta Gada Krebse si hledání lásky a vztahu žádá mnohem více tolerance a pružnosti vůči možnostem, než tvrdohlavě chtít přesně označit, co se v danou chvíli odehrává a potřebovat to pojmenovat.

Kouč Chris Manak se vyjádřil k tomu, co, jak a v jakou chvíli dělat, když už jste delší dobu aktivní v konverzaci přes sociální síť: „Mluvil jsem se ženou, která už dva týdny chatovala s chlapem. Jejich konverzace jenom kvetla, ale on ji nikam nepozval, nijak nepokročil. Ačkoliv on to zřejmě myslel dobře, ona to pak vyhodnotila, jakože on zřejmě nemá zájem. Takže pokud si máte co psát, pozvěte jí někam. Budete si pravděpodobně mít i co říct a bude to fajn. Neotálejte!“

A to rande? Jednoduchý jako facka! Chris doporučuje jít na kafe, nebo drink a všechnu tu „nepřítomnost“ rychle dohnat. Zároveň tvrdí, že nemá smysl hledat nějaké speciální datum, nebo speciální den. „Osobně se neznáte, a pokud se jeden druhému zalíbíte, bude to stejně v prvních pěti minutách. Na čase nezáleží“, dodává.

Text: Simona Redlipska

Zdroj: dmarge.com, Pinterest