Rychle a zběsile 1

05_fin

Styloví ostří chlapci z Kalup Motorcycles otevřeli svůj první showroom. Proč bylo dobré být u toho?

O produktech české značky Kalup jste nejspíš slyšeli předloni rokem, kdy se jejich svérázná kampaň na kolekci originálního motorkářského oblečení znelíbila světovým feministkám. Motocykloví umělci vystupující pod značkou Kalup dlouho své dokonalé bundy a další oblečení pro osobité jezdce prezentovali pouze na webu. Teď mají (nejen) motorkáři šanci konečně ocenit kvalitu Kalup na vlastním těle. Značka totiž přednedávnem v centru Prahy otevřela motocyklový ateliér a showroom. „Dost lidí si chce naše věci vyzkoušet, osahat, a zatím nebylo kde. Zvali jsme je k sobě domů, což nebylo úplně ideální. Navíc jsme měli sklad až na Černém Mostě, taky žádná hitparáda. A já neměl ateliér. Tak jsme spojili příjemné s užitečným a otevřeli showroom a ateliér,“ říká jeden z majitelů Pavel Hluchý.

Kalup-showroom
Vyjma kolekce Kalup si v showroomu lze zakoupit i rukavice a helmy britské značky 78 Moto, pověstnou americkou workwear obuv Red Wing, nahlédnout do magazínů, jako je Sideburn nebo Soffa, či se inspirovat originálními plakáty francouzského designéra Lorenza.

Budeme u toho…

Showroom se nachází v Krakovské. V ulici, která, ač kousek od Václaváku, z městotvorného hlediska příliš nefungovala. „To místo se tak nějak nabídlo samo, některý věci prostě přijdou, jen na ně pomyslíš,“ směje se Pavel. A pokračuje: „Nejdřív jsem z toho nebyl úplně nadšenej, ale pak mi došlo, že je jednak dobrý zkoušet ‚vylepšovat‘ podobný místa, a jednak, že je ta znásilněná ulice vlastně dost zajímavá… Bohémskej jazz bar naproti, policajti vedle, pár divnobarů, apartmány pro turisty, prostě eklektickej maglajz. A v úplným centru. Až mu jednou zase vrátěj lesk a slávu, budem u toho.“

Kalup Showroom & Atelier, Krakovská 18, P-1

Text: Tomáš Otta, Foto: Kalup