S Rimowou na cestách

Valentine's Day 2017

Cestování je svoboda, kterou člověk opravdu prožívá. Tím, že cestujeme, objevujeme, co doopravdy znamená svět bez hranic. Jediné co k tomu potřebujeme, je prosté přání a ambice chtít poznávat. Firma Rimowa se svou více než stoletou tradicí dobře ví, jak se svět neustále mění. Vzdálenosti se zmenšují a mění se způsob cestování a s ním i potřeby cestujících. Přesto zůstávají hodnoty, které jsou neměnné. Tvoří samotnou podstatu značky Rimowa. Zkušenosti společně s tradicí a potřebou uvažovat jako vizionáři. Výroba kufrů Rimowa není pouhé řemeslo, nýbrž výraz postoje, touhy vytvářet něco výjimečného. Z řemesla se tak stává řemeslné umění. Jak jinak popsat dokonalou souhru více než 200 jednotlivých dílů nebo výsledek více než 90 pracovních kroků, při nichž se nejmodernější technologie snoubí s přesností tradiční ruční práce?

Sport Multiwheel_low res

Zůstat věrný sám sobě, ale nepřešlapovat přitom na místě. Tímto motem se řídí řada kufrů Topas. První hliníkový kufr inspirovaný letadlem Junkers F13 v sobě už tehdy spojoval maximální stabilitu a minimální hmotnost, a tím nadchnul cestující po celém světě. Vývoj kufru s nezaměnitelnými drážkami se nikdy nezastavil a pokračuje i nyní. Přesto nebo právě proto nikdy neztratil pověst klasika mezi kufry i když s nenovějšími technologiemi. Electronic Tag nově přichází s dalšími zajímavými funkcemi. Displej kufru je nyní možné individuálně personalizovat nastavením svých iniciál, oblíbeného obrázku či obojího. Data jsou následně uložena a zobrazí se vždy, když kufr není pomocí visačky odbaven. Aktualizace je k dispozici pro verzi 1.2 a vyšší a prozatím ji mohu využívat uživatelé iPhonu. Pro verze Android bude aktualizace připravena v nejbližších měsících. Kolekce Topas myslí i na sportovce, tanečníky, cestovatele a jinak aktivní lidi, kteří potřebují své vybavení bezpečně uložit do prostorného kufru včetně například objemných šatů pro baletky, výstroje pro hokejisty či golfové nadšence. Topas Sport je k dispozici s kapacitou 89 litrů a 100 litrů.

Topas Sport[2]

„Udělej ze srdce, které touží po dálkách, průvodce na své cestě,“ slova od básnířky Rie Jasumi, která byla ve spojitosti s kolekcí Salsa Air představena v nejnovějším katalogu Rimowa inspirovaném Japonskem. Rie Jasumi nachází inspiraci často v přírodě. Otevřené básně zvané haiku nebo senryu se stávají úplnými teprve tím, jak je čtenář prožívá. Teprve pokud je na sebe necháte působit, poznáte jejich hloubku. Umění vynechávání, chápání a lásky vyžaduje citlivé a přesné porozumění pro to, co je zásadní. Právě z takového porozumění se zrodily kufry Salsa Air. Vůbec nejlehčí polykarbonátová linie zavazadel Rimowa je díky své vysoké odolnosti a nízké váze dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí cestovat nalehko. Přesto jim nechybí nic, co zákazníci očekávají od prémiové značky Rimowa. To něco navíc, pokud jde o lehkost, dodává každé cestě bezstarostnost, která vytváří prostor pro inspiraci. Třeba i k tomu, aby člověk mohl psát vlastní básně.

Salsa_Air_820_53_46_4_FS