Sama v moři

IMG8501

Podobná jako vejce vejci, říká se o dvojčatech. Herečka Sandra Černodrinská je jedním z nich. Ale ten, kdo byl někdy zamilovaný do dívky z dvojčat, tu svou vždy pozná.  A ještě někdo s jistotou ví o rozdílech i společných rysech… Přece sestra!

„Chci být v moři sama,“ řekla mi, když nám bylo dvacet. A mně došlo, že už je asi konec našim společným dovoleným. Jako dvojčata jsme spolu od samého počátku. Vsadím se, že už tehdy měla dlouhý hustý vlasy, chraplák a taky komediální talent, díky kterému teď dostává v divadle výrazné role a boří hlediště smíchy.

IMG8380

Chodily jsme spolu do školky, do školy, na gymnastiku, se psy, na nákup, k doktorovi, na gympl i na vejšku. Když jí bylo sedm roků, shodila mě ze židle tak, že jsem měla otřes mozku. Odpustila jsem jí a v šestnácti jí přebrala kluka. Odpustila mi a ve dvaadvaceti chodila s mým bejvalým.

IMG8321Terapie hraním

Po absolvování filozofické fakulty se rozhodla jít studovat herectví na DAMU. Možná díky své profesi mě Sandra paroduje pokaždé, kdykoli spolu někam jdeme, občas mě nenechá domluvit a hodně nahlas se směje. V připravovaném představení Terapie hraje single holku, která ze zoufalství a touze po vztahu udržuje poměr se svým psychoterapeutem, kterého hraje Marek Taclík.

IMG8462

„V téhle profesi si vlastně můžeš dělat, co chceš. Můžeš být bláznivou notorickou alkoholičkou, kardinální hysterkou nebo ezoterickou zpěvačkou.“ A jak se jednou vyjádřil italský operní skladatel Gaetano Donizetti o krásné sopranistce Eugenii Tadolini: „Ona je zpěvačka, ona je herečka, ona je všechno!“

Text: Viola Černodrinská, foto: ivy E. Morwen, styling: Ivanka Pražáková, make-up: Iveta Duong