(selfie kultura) Vánoční vibes? Jedině u holiče

IMG-20171219-WA0006

Šťastné a Veselé… A taky čerstvě a pěkně ostříhané, chtělo by se v tomhle případě říct. Kadeřník Delikvent ze salonu Toni & Guy v Michalské ulici v centru Prahy se o Vánocích snaží ladit přesně takovou atmosféru, která by podle něj měla panovat – klidnou, vtipnou, zkrátka vánoční.

Na Dalibora v oblečku Santy  jsem se došla sama podívat, a zatímco pečoval o moje vlasy, nechala jsem si vyprávět, jak ostatní lidi na ‚vánoční vibes‘ v Toni & Guy barbershopu vlastně reagují. „Někteří zákazníci neřeší detaily, jen jim to přijde milé, vánoční,“ tvrdí Dalibor. Někteří zase prý nesouhlasí s vyobrazením amerického Santy. To si pak ale položme otázku, jak by měl vypadat převlek za Ježíška?! Kde nic, tu nic.

A jaké jsou další reakce zákazníků, kteří přijdou do salonu týden před Vánocemi a jsou přivítáni poněkud netradičně? „Drtivá většina z nich má pozitivní reakce. Vždy říkám, že to dělám kvůli tomu, že mě to baví, a že mi to dělá radost. Nikomu to rozhodně nikdy nevadilo. Já osobně i přes veškerou komerci to pozlátko kolem Vánoc miluju! Moji zákazníci jsou milí, chtějí si třeba udělat fotku, a na to já mám ještě nalepovací vousy a další věci – prostě úplně kompletní Santa.“ Tak hlavně, že moje selfíčko je bez vousů…

P.S. ŠŤASTNÉ VÁNOCE VŠEM

Simona Hynková