(shopping) Vánoční dárky pro NI

fashion-santa-paul-mason-yorkdale-mall-fb

Poslední dva týdny nejsem schopen se s nikým potkat. Buď nemá čas dotyčná osoba, nebo já. V posledních pracovních dnech roku 2017 diáře praskají ve švech a resty se kupí apokalyptickou rychlostí. Svátky klidu a míru jsou jen prázdná fráze.

Zvyk dávat si o Vánocích dárky, který má původ někdy v polovině 19. století, nám taky často znepříjemňuje život. Vzletné řeči o tom, že vánoční svátky nejsou o hromadění majetku mají něco do sebe a v zásadě s nimi asi souhlasí skoro všichni. Faktem ovšem zůstává, že Vánoce jsou nejplodnější sezóna retailu a dokonce i Česká pošta začala doručovat balíky i o víkendu. Obdarovat své blízké je společenská povinnost. Kromě každoroční otázky co pořídit těm, co už „všechno mají“ nebo „nic nechtějí“ se potýkáme také s problémem, co by chtěla z balicího papíru vytáhnout vaše partnerka.


  • Nekupujte oblečení. Pravděpodobnost, že se trefíte do velikosti je minimální.
  • To samé platí u bot. Nenechte se zmýlit, číslování velikosti má každý výrobce trochu jiné a navíc boty nemusí sedět tvarově.
  • Domácí spotřebiče a úklidové prostředky jsou tabu. To už všichni víme.
  • Ale provokativní prádlo je jako dárek naprosto v pořádku.
  • Znáte její hudební a literární vkus. Podívejte se, kterou desku její oblíbené skupiny ještě nemá nebo které kniha jí chybí do sbírky.
  • Letmo nakoukněte do koupelny. Jaké značky vůní používá? Jakou kosmetiku?

Pokud jste ztraceni, nechte se inspirovat našimi tipy! Je pár dní před Vánoci a začíná závod s časem.

gifts_for_her

Kniha omalovánek Vogue, 239 CZK; kabelka Saint Laurent, 1.650 EUR; hedvábný šátek H&M, 949 CZK; sluchátka Beats Solo Wireless, 6.490 CZK; cabin luggage Rimowa, info o ceně v butiku; brýle Gucci, 270 EUR; EdP Amouage Ubar Woman, 6.000 CZK; prsten Tiffany, 700 GBP, kniha fotografií TerryWorld, Taschen, info o ceně v obchodě, šampaňské Krug Grand Cuvée, 4.000 CZK, fotoaparát Leica X 113, 47.990 CZK


Text a kompozice: Štěpán Molitor

Foto: Archiv značek, Pinterest