(shopping) Stylové Vánoce bez front? Máme řešení.

_DSC2231

Minulý týden jsme navštívili Prague The Style Outlets v Tuchoměřicích (tento nový outlet sídlí hned vedle letiště Václava Havla). Je to vcelku unikátní místo: plně zakryté, kde vše najdete pod jednou střechou. Čistý prostorný design centra podle nás zasluhuje pozornost.

Paní architektka, se kterou jsme se tam potkali, udělala vskutku „great job“. Procházíte se fiktivními ulicemi, kde jednotlivé obchody mají výkladce jako ve skutečných městských třídách. Vtip je v tom, že tyto výkladce vypadají jako v městských ulicích „civilizovaných“ měst. Nejsou tedy zahlceny ohavnou typografií a komunismem naprosto narušeným citem pro design – tak, jak velmi často známe z našich měst. Prostě, přijdete si tu jako v dokonale sofistikovaném prostředí.

Samotná stavba letos získala první místo v prestižní soutěži Best of Realty – Nejlepší z realit mezi novými obchodními centry. To ale není před Vánoci jediné lákadlo Prague The Style Outlets. Právě v předvánočním shonu si tu můžete nakoupit bez stresu a bez front. Paráda. Mezi obchody vám nabídnou zdarma prosecco, portýr vám pomůže s taškami a profesionální nákupní poradce poradí s výběrem dárků i osobním stylingem. Na ploše 20 000 m2 je momentálně otevřeno přes 70 obchodů, které nabízejí více než 200 oblíbených světových módních i sportovních značek – například Karl Lagerfeld, Gucci, Trussardi, Bogner, Adidas, Nike, Desigual, Barker, Lacoste, Wellensteyn a mnoho dalších. Kromě oblečení jsou zde obchody s doplňky, obuví, kosmetikou či například nejstarší hračkářství na světě – Hamleys. A také restaurace a kavárny (správně městutvorně umístěné v rozích „ulic“). A ta nejlepší zpráva, na kterou se všichni těšíte, nakonec: nabídka v Prague The Style Outlets je o 30 až 70% nižší než v běžných obchodech.

Zastřešená parkovací plocha pojme 2 400 aut, a tak nehrozí složité hledání volného místa. Pro návštěvu lze využít i MHD ze stanic metra Nádraží Veleslavín, Bořislavka a z letiště, která sem jezdí 5x za hodinu.

více na prague.thestyleoutlets.cz