Soutěž Van Graaf Junior Talent 2018 zná své finalisty

VAN GRAAF Junior Talent 2018_finalist_Jan Smejkal

Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent pořádané v rámci pražského týdne módy MBPFW oznámila jména čtyř finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali: návrhářský samouk Martin Kohout, studentka Ateliéru scénografie Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Dominika Kozáková, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Katarína Mydliarová a student Designu oděvu a obuvi na Střední škole umění a designu a VOŠ Brno Jan Smejkal (na úvodní fotografii). Finalisté představí své módní kolekce na společné přehlídce v oficiálním programu nadcházející edice módního týdne.

Martin Kohout

VAN GRAAF Junior Talent 2018_finalist_Martin Kohout

Do soutěže, která se již třetím rokem koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Dominika Kozáková

VAN GRAAF Junior Talent 2018_f inalist_Dominika Kozáková

Odbornou porotu soutěže tvoří zástupce titulárního partnera, manažer pražského obchodního domu VAN GRAAF Patrick Brosius, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka titulu Dolce Vita Danica Kovářová, zastupující šéfredaktorka časopisu ELLE Ivona Petružálková, marketingová manažerka časopisu Esquire Karolína Otevřelová, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Barbara Nesvadbová, šéfredaktorka časopisu Marie Claire Veronika Štefanová a vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PROČ NE?! Petr Matějček. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Katarína Mydliarová

VAN GRAAF Junior Talent 2018_finalist_Katarina Mydliarova

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW18 proběhne od 16. do 23. března 2018. Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018 se uskuteční v neděli 18. března od 13h v Clam- Gallasově paláci, který je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW.