(sport) Nike na hrách v Tokiu

Nike-2020-Forum-2_original

Nike přichází s novou progresivní kolekcí sportovního oblečení z trvale udržitelných materiálů pro nadcházející hry v Tokiu. Vzhledem k rostoucí a rostoucí globální klimatické krizi se v Nike rozhodli vytvořit kolekci enviromentálně udržitelné oblečení pro své atlety a dát tak jasně najevo, že snaha zachránit budoucnost naší planety je pro Nike jednou z priorit. Mezi novinky patří nové dresy pro basketbalisty nebo také oděvy pro úplně novou kategorii – skateboarding. 

Nike-Basketball-Bird-Turasi_USAB_2020_original

Basketbalový tým USA se těší velkému renomé na poli mezinárodního basketbalu a hráčky amerického národního týmu toto výsostné postavení na palubovce podtrhávají exkluzivním červeným dresem (ženský i mužský basketbalový tým má jako základní domácí barvu dresu bílou, druhá barva mužů je navy modrá).

SP20_FEDERATION_KITS_SB_BRAZIL_2161__original

Dresy atletů pro rok 2020 jsou vyrobeny ze zcela nového materiálu Nike Dri-FIT Aeroswift, který pomáhá sportovcům odvádět pot z těla a umožňuje jim cítit se pohodlněji také díky minimálnímu počtu švů a vrstev. Nike Dri-FIT je technologie, která pracuje s přirozeným ochlazovacím systémem těla a odvádí pot rovnoměrně po celém povrchu dresu; pot se tak rychle vypařuje a pomáhá sportovcům korigovat teplo a vlhkost.

SP20_FEDERATION_KITS_SB_FRANCE_1138_original

 

Foto: Nike.