(styl) 10 módních kusů, které zrají jako víno

Main1

Nejlepší věci na světě jsou lepší s věkem. Víno, sýr, Beckham, Malý princ, Rolexy nebo třeba Bentley. Seznam bude dlouhý a někdy v průběhu v něm najdete i módu. 

Všechny tyto kusy mají společné jedno – kvalitu. Přírodní materiály a design, který dlouhými lety používání a úprav dospěl k naprosté dokonalosti. Protože žijeme ve světě, kde je móda rychlejší než Trumpovo tweetování, je docela příjemné vědět, že některé věci jsou a budou vždycky na místě. A s nošením jen zrají a vypadají lépe.

Kožená bunda

Kožená bunda

Žádný podobný seznam by nebyl kompletní bez kožené bundy. Pokud jste někdy do podobného kusu investovali, asi víte, že se opravdu jen tak nezničí. Ač najdete i velice kvalitní kousky z umělé kůže, pokud chcete skutečně jeden kus na celý život, budete se muset smířit s kůží pravou. Při správné péči ji můžete jednou předat potomkovi.

Plátěné tenisky

Plátěné tenisky

Klasické Conversky. Co více dodat. Když v nich nebudete chodit po horských kamenech a budete se k nim chovat jako k sobě rovným, za pár let neztratí nic ze své kvality, a navíc získají skvělou patinu.

Sametové smokingové sako

Sametové sako

Co se péče týče, samet nepatří k nejjednodušším, ale faktem zůstává, že sametová saka patří k Olympu pánského stylu. Žádný jiný materiál nemá tak hlubokou barvu a bezpečně vám při nošení zajistí, že vystoupíte z davu, a přitom si zachováte diskrétní eleganci.

Pravý denim

Pravý denim

Džíny si můžete koupit úplně všude, ale ne vždy ve stejné kvalitě. Pravý denim – respektive ten nejlepší, který můžete koupit – bude tvrdý a pevný. Postupně se trochu onosí, ale v tom je jeho kouzlo. Sice se takové džíny nedají sehnat tak jednoduše, jako něco za pár stovek, ale pátrání se vyplatí.

Kožená cestovní taška

Kožená cestovka

Důvod, proč dříve měl každý jeden kufr na půl života a loďáky od Vuittona se dají používat i sto let po vyrobení je v kvalitě a kůži. S pořádnou koženou taškou můžete cestovat kam chcete a kůže vás nezradí. Bude držet pohromadě, nezničí se tak snadno jako látková a po pár letech, když se kůže „zajede“, bude nezaměnitelná a skutečně osobní.

Pravé oxfordky

Kožené boty

To je ovšem div, že kožené boty vydrží víc než z umělé kůže. Investujte do bot od značky, která boty vyrábí léta (ne, nemyslíme baťovky), starejte se o ně. S každým dalším nánosem krému a leštěním si získají specifičtější a specifičtější look.

Bronzové hodinky

Hodinky Bronz

Ano, mnoho kvalitních hodinek zraje jako víno. U skutečně kvalitních kusů jsou více méně nesmrtelné. Bronzové ale mají natolik elegantní vzhled, že budou stárnout lépe, než jen zlaté. Dobrá alternativa je chladná šedá ocel.

Kožená peněženka

Kožená peněženka

Mít pořádnou peněženku je zásadní, pokud chcete působit jako dospělý člověk. S tím, jak často něco platíme patří peněženky k nejnamáhanějším doplňkům, který můžete vlastnit. Pevná kůže také zajistí, že se hned neztratí tvar kvůli mincím.

Denimový trucker jacket

Trucker Jacket

Stejně jako u výše zmíněného denimu, ikonická džínová bunda bude vždycky v kurzu a nikdy se nestane, že „vyjde z módy“.

Kostkovaná flanelka

Kostkovaná košile

Je velká škoda, že kostkované flanelky získaly špatné renomé. Pravý flanel nejenže patří k nejkvalitnějším materiálům, ale současně neztrácí barvu a s každým praním se stanou příjemnějším na nošení.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa