(styl) 5 cest, jak nosit černý oblek

ellemanvn-cach-mac-suit-nam-mau-den-3

V šatníku musíte mít černý oblek. Prostě musíte. Hodí se vám na svatby, na pohřby a čas od času na plesy. Dobře, ale co dělat zbytek roku? Existují lepší cesty, jak využívat černý oblek, než ho jen vytáhnout jednou za uherský rok a očistit z něj prach. Třeba ho nosit.

Černý oblek s klidem unosíte i během normálního dne a také na bezpočet společenských akcí. Existuje tisíc cest, jak nosit černý oblek, ale my jsme vybrali ty nejlepší.

Černá na černé

Jít od hlavy až k patě v černé možná neprojde vždycky a zpravidla k tomu potřebujete dostatečné ego, které se postará o vhodný výraz v obličeji. Každopádně, vzít k obleku černou košili a k tomu obout zajímavé tenisky dostatečně shodí formálnost. A tím pádem tak můžete jít třeba i na rande.

The Sartorialist.
The Sartorialist.

Černá a denim

Sako od černého obleku si můžete pohodlně obléknout i k něčemu jinému. Je až s podivem, že si kupujeme saka samostatně ale jakmile nám ve skříni visí celý oblek, neoblékáme saka od něj tak často. Nebo kalhoty. Tmavý denim – černá nebo navy – vám vytvoří trochu uvolněnější a přesto elegantní look. Řekněme na vernisáže nebo premiéry, muzea a podobné akce. Artsy ale pořád nebudete za trhana.

Tom Ford.
Tom Ford.

Černá a bílé triko

A samozřejmě dobré doplňky. Bílé triko udělá obrovskou službu. Formálnost obleku tím okamžitě shodíte a jakmile si k němu obujete ještě tenisky nebo třeba výrazné boots (rozuměj, kanady ale ne úplně kanady), máte jednoduchou, ale přesto svěží a živou kombinaci.

Zadig & Voltaire.
Zadig & Voltaire.

Černá sportovně

Precizně padnoucí sako bude dobře fungovat i s mikinou s kapucí a roztrhanými džínami. Když si k němu vezmete černé chinos, bílé tenisky a třeba čepici nebo velkou šálu, bude to classy ale současně můžete jít na alternativní berlínskou party a zapadnete. 

The Sartorialist.
The Sartorialist.

Černá klasicky

Přesně v ten moment, kdy si Tom Ford poprvé oblékl černý oblek s černou kravatou , bílou košilí a oxfordkami na běžný den na veřejnosti, všichni ostatní dostali pomazání že nejen že to je naprosto v pořádku, ale navíc extrémně stylové. Takže, oblékněte oblek, vezměte si černou pletenou kravatu a boots na nohy a nahoďte úsměv.

Tom Ford.
Tom Ford.

Text: Václav Mensa