(styl) 5 cest, jak vylepšit každý outfit

main

Během horkých letních měsíců nastanou dny, kdy se nikomu nechce přemýšlet nad oblékání. Sáhnete po bílém triku, rozervaných džínech, nebo šortkách a jediné, na co myslíte, je dostat se někam do stínu. 

Módních doplňků je nekonečné množství, ale spousta z nich vyžaduje buď pozornost, nebo více oděvu. Kupříkladu kravata. Výše zmíněný outfit nevylepšíte kravatou, kapesníčkem do klopy, manžetovými knoflíčky nebo kapesními hodinkami. Stačí velmi málo, aby outfit vypadal jako milion dolarů před zdaněním. Ale vyžaduje to drobné investice.

Pořádné sluneční brýle

„Každé brýle rozbiju.“ „Všechno ztratím.““Poslední brýle jsem rozsedl.“ „Neumím si dávat na věci pozor.“ Nejčastější výmluvy před investováním do skutečně kvalitních a luxusních brýlí. Právě na brýlích by se ale šetřit nemělo, protože krom toho, že vám lépe chrání zrak, kvalita je viditelná na první pohled.

Brýle, Tom Ford, info o dostupnosti v The Brands.
Brýle, Tom Ford, info o dostupnosti v The Brands.

Extrémní boty

Nosit ostny, barvy, flitry nebo výšivky na botách možná není pro každého, ale pravdou zůstává, že pořádná bota povýší jakýkoliv outfit. I tepláky a mikina bude vypadat úplně jinak, když si k nim vezmete Yeezy. U více smart outfitů, jako mohou být právě džíny a lněná košile udělá bota největší službu. A žádné jiné doplňky nebudete muset řešit.

Boty, Christian Louboutin Homme. Info o ceně v e-shopu.
Boty, Christian Louboutin Homme. Info o ceně v e-shopu.

Hodinky

To je div, že hodinky pozvednou outfit. Ano, zlaté Apple watch každému dají najevo, že člověk utratil desetitisíce za technologii. Limitky od Montblanc nebo Tag Heur zase že má styl. Volba každého člověka. (Nic proti smart watch, naopak.)

Hodinky Montblanc 1858 Chronograph Tachymeter, info o dostupnosti v butiku.
Hodinky Montblanc 1858 Chronograph Tachymeter, info o dostupnosti v butiku.

Parfém

Klasická představa je, že parfém používáme pouze, abychom dobře voněli. Nicméně v módě a stylu má další rozměr – dotváří outfit. Bílému triku a šortkám dodáte úplně jiné vlny, když použijete specifický parfém. Můžete být tajemný, když použijete něco hlubokého, svěží, když použijete citrusovou vůni. Každopádně parfém probouzí náladu a dělá divy.

Niche parfém 02 L'Air du Désert Marocain. Vůně, která evokuje saharské noci, horký marocký vzduch a trh s kořením. Prodává VAVAVOOM Perfumery.
Niche parfém 02 L’Air du Désert Marocain. Vůně, která evokuje saharské noci, horký marocký vzduch a trh s kořením. Prodává VAVAVOOM Perfumery.

Úsměv,upravenost nebo drink

Můžete mít oblek na míru ze Savile Row a nepříjemný výraz ho totálně rozdrtí. Stejně jako když budete mít neupravené vousy, kruhy pod očima nebo zanedbaný střih vlasů. Být upravený a viditelně opečovávaný, stát rovně a nehrbit se a chovat se slušně k lidem okolo bude vždycky stylovější, než celý šatník od Saint Laurent. A když jste totálně na pochybách, člověk nikdy nemůže vypadat špatně s martini v ruce.

Text: Václav Mensa

Foto: Tumblr