(styl) 5 pravidel pro nošení bílého denimu

Main

V pánské módě jsou bílé džíny stejně rozdělující, jako košile s krátkým rukávem. Někteří na ně nedají dopustit, další zase řeknou, že neexistuje nic horšího. Ano, je bohužel pravda, že při špatném zacházení může dojít k téměř katastrofickým důsledkům, ale když si bílý denim osvojíte, může se z něj stát základ letního šatníku.

Nemusíte příliš přemýšlet a vytvářet podivné kombinace. Bílé džíny budou nejlépe vypadat tak, jak si to bůh přál. Jednoduše.

Kontrasty

Když přijde na kontrasty, nešlápnete vedle. Bílé džíny budou dobře fungovat s tmavě modrou klasickou denimovou bundou nebo dokonce navy blazerem. Pod svrchní oděv můžete zkusit šedé nebo bílé tričko. Jen se vyhněte kontrastu bílá – černá. K tomu už pak jen potřebujete zlaté řetězy, divný nagelovaný sestřih a přejmenovat se na Versace.

Kontrast

Ve světlých tónech

S bílou funguje bílá. Takže jestli patříte k té skupině polobohů, kterým se daří být kompletně v bílé a nikdy se nezašpinit, jděte do toho. I lehké pastelové tóny jako růžová, béžová nebo mint udělají službu.

Světlé tóny

Velmi Smart

Bílé džíny můžete použít stejně jako světlé chinos. Když k nim obléknete světle modrou košili, kravatu a béžové sako, můžete jít i na letní svatbu, pracovní schůzku nebo další poloficiální akce. Jen se vyhněte kupříkladu lněným sakům. Džíny mají výraznou strukturu a podobně „hrubé“ sako se bude třískat. Jděte s hladkou látkou.

Smart

Správná bota, dobrý krok

Bílý denim je statement tak jako tak. Proto se radši nesnažte kombinovat je s příliš extrémní botou. Tygrované loafers od Toma Forda jsou vždycky v pořádku, ale vyhněte se looku extravagantního milionáře ze třicátých let. Náš tip jsou jednoduché černé tenisky, knědé semišové boty, mokasíny z hladké kůže nebo boat shoes.

Boty

Co nedělat?

Dobře, někdo si dokáže obhájit květovanou havajskou košili s bílými džínami a sandály, ale těch lidí je asi pět na planetě a stejně to bude částečně ironický postoj. Pokud už to chcete vyzkoušet, alespoň jděte po sofistikovanějších printech. Nic extra barevného. Dále se pak moc nevyplácí černý kožený křivák. Marlon Brando to sice zvládl, ale stále to byl filmový kostým. Radši zkuste cestu Steve McQueena a zvolte hnědou koženou bundu a růžovou košili.

V závěru, neberte bílé džíny příliš vážně. Umí být velmi sofistikované a klasické, ale pouze v případě, že se cíleně nesnažíte být příliš fashionable. Berte je normálně, chlapsky a bude to v pořádku.

Text: Václav Mensa

Foto: Tumblr