(styl) 6 nejlepších druhů boots, které existují

Main

Historie velkých pevných bot – boots – je stará jak lidstvo samo. Od inckých válečníků až po obyvatele na severu, kožené boty byly základ. A platí to i v současném šatníku, neboť asi neexistuje jiný módní kus, který by dosahoval stejné úrovně funkčnosti.

Dnes už možná nepotřebujeme vojenské kanady nebo námořnické boty se zpevněnou špičkou kvůli funkci, ale vypadají dobře a praktičtější obuv nenajdete. Není ale bota jako bota, proto se raději obraťte k osvědčeným značkám. Navíc, čeká nás podzim a zima a tenhle druh boty zničí v souboji tenisky asi jako Putin ostatní v každých volbách. Bezkonkurenčně.

Grenson Triple Welt Fred

Grenson vyráběl od poloviny předminulého století boty pro britskou armádu, ergo má rozhodně dobré reference. Jejich nově upravená verze boots Triple Welt má ještě promakanější podrážku a jsou prakticky nezničitelné.

Kůže získá po nějaké době skvělou patinu, dobře fungují s chinos, košilí a blazerem, ale úplně nejlepší budou ke klasickému trenčkotu.

Grenson

Clarks Originals Desert

Ikonická bota od značky Clarks ze semiše je něco, co by měl vlastnit každý muž. Jestliže nejste úplně teniskový a sneakers typ, tyhle jsou skvělá alternativa casual bot. Boty Clarks seženete ve FootShop!

Clarks Originals Desert

Dr. Martens 1460

Martensky jsou v punkové módě stejná ikona, jako jsou barevné ponožky v preppy. Sice v nich nebude vypadat dobře každý, ale jsou velice versatilní. Uhlazenější look tmavými džínami, trochu víc edgy s černými nebo roztrhanými.

Dr. Martens 1460

Timberland Original

Timberlandy možná nemají v poslední době nejlepší pověst a to především kvůli tomu, že je nosí každý. V podstatě taková O-Bag pánské módy. Nic to ale nemění na tom, že jsou kvalitní a k zelené parce a světlým džínům nic nevypadá lépe. Pokud chcete jít ještě víc casual, oblékněte k nim šedé tepláky a camel coat.

Timberland Original

R.M. Williams Chelsea

Pořádné chelsea jsou též nutnou součástí každého šatníku. Hlavně proto, že je můžete mít jak u formálních, tak neformálních outfitů. Ford je nosí k obleku, Clooney k džínům.

R.M. Williams Chelsea

Red Wing Classic Moc

Pracovní boty od Red Wing můžete dnes vidět na spoustě lidí – od kreativců až po baristy. Ušité z extrémně pevné a kvalitní kůže s vysokou podrážkou zaručují, že budou stárnout lépe než vy a s každým nošením budou osobnější a osobnější.

Vysoká podrážka není náhoda, neboť tyhle boty byly původně pro pracovníky v továrnách. Tím pádem se do nich nedostane bláto a špína a na nohu vám může spadnout traverza a stejně budete ok. (Nezkoušejte doma.)

Red Wing Classic Moc

Text: Václav Mensa