(styl) 6 párů bot, které musí mít každý muž

main

Říká se, že první dojem záleží na třech aspektech. Vlasy, síla podání ruky a boty, které máte na sobě. Ať už je to pracovní pohovor, důležitá schůzka, první rande nebo vaše svatba, mít správné boty je stejně důležité, jako umět si uvázat kravatu.

Oproti populární představě ale nemusíte mít plné stěny a skříně tisíců bot. Obchody a Instagram se tak tváří. Nicméně, to skutečně není třeba. Jako v celé módě, základy jsou zásadní.

Černé oxfordky

Ač má černý hladký oxford pár modernějších konkurentů, stále neexistuje elegantnější a klasičtější bota. Asi je nebudete nosit tak často, jako tenisky, a proto klidně investujte víc. Stačí jedny opravdu kvalitní a jednoduché, které můžete nosit celý život.

oxford

Retro tenisky

Nemluvíme přímo o klasických botaskách, ale tenisky s lehce retro ikonickým lookem, do kterých spadají i Vansky nebo Conversky jsou dobrý způsob, jak proměnit pracovní outfit na outfit na večer. Do práce obujete k džínům a košili třeba chelsea, pak se večer přezujete a obléknete bomber a můžete ven. A trvá to pět sekund.

retro

Chelsea

Co více dodat. Od momentu, kdy začal Tom Ford prosazovat Chelsea k obleku, je přímo povinností si dobrý pár pořídit. K denimu, k obleku, k tmavým chinos. K rozervaným černým džínám a kožené bundě jako rockovější verze, k modrým džínům a bílé košili jako classy. Prostě univerzální bota.

chelsea

Bílé tenisky

Ke všemu, pořád, neustále. Jen si dejte pozor, aby byly pořád dokonale bílé.

tenisky

Semišové mokasíny

Do horkých letních dní si buď můžete vzít sandály nebo žabky a vypadat ve městě jako pako. Nebo si můžete vzít mokasíny s neviditelnými ponožkami. Můžete je vzít jak k chinos, tak třeba k šortkám. V podstatě, krom bílých tenisek, neexistuje k šortkám lepší bota.

mokasíny

Kožené koně

Stejně jako výše zmíněné chelsea jsou kožené koně s tkaničkami univerzální bota, ale nemůžete je vzít k příliš sofistikovanému looku. Nechte si je k džínům. Říká se tomu nonšalantní elegance a má to smysl.

lace up

Text: Václav Mensa. Foto: Archivy značek.