(styl) Brýle EB Meyrowitz

main

Brýle, ať už sluneční nebo diptrické, mají určité kategorie. Někdo si je pořídí v H&M, někdo jde víš a koupí si třeba RayBan, další skutečně investuje a koupí si třeba Toma Forda. 

Samozřejmě mnoho módních značek prodává své vlastní linie brýlí – hlavně z toho důvodu, že je to nejjednodušší příjem. Nikdo si nemůže dovolit loďák od Vuittona, ale na brýle si našetří každý. Každopádně, jen málo značek žije na brýlích.

2

V roce 1875 si génius si pruský génius, Emil Bruno Meyrowitz, založil svou vlastní značku brýlí. O více než století později možná nepatří k nejznámějším, ale málokterá značka má takovou historii. Přes jejich brýle koukal na válečné plány a četl své projevy Winston Churchill, president Eisenhower a údajně má jedny jejich brýle i královna Alžběta na čtení.

Všechny jejich kousky jsou ručně vytvořené z nejkvalitnějších materiálů a nenajdete sofistikovanější možnost pro tak praktickou věc, jako jsou brýle.

V poslední době byl jejich londýnský obchod uzavřený, protože jej kompletně předělávali. Na oslavu otevření nového místa, které je vyplněno vrcholem tiché estetiky vydali limitovanou edici brýlí. Za skromný poplatek 3000 liber mohou být vaše. Jedná se o typ Bloomsbury NO6.

1

Pokud se tuhle částku rozhodnete investovat, nožičky mají z černých buvolích rohů a obroučky jsou částečně vytvořené z barveného ořechu v několika odstínech. Můžete si je nechat poskládat tak, jak chcete. K dispozici je po šesti v každé variantě.

Nedělají ale samozřejmě pouze brýle, které by mohl nosit jen Winston a vypadat dobře. Značka se na někoho s takovou historií relativně dobře drží i s vyšším důrazem na moderní design. Mají také širokou nabídku bespoke možností nebo ready-to-wear kousků.

flagship

Foto: EB Meyrowitz, text: Václav Mensa.