(Styl) Capsule wardrobe – kompletní checklist

wintercapsule3

Pojem capsule wardrobe označuje sbírku několika základních kusů, ze kterých poskládáte obrovské množství outfitů. Vše lze nosit se vším a vy tak nepotřebujete obrovskou šatnu. Toliko oficiální a nudné vysvětlení. 

V reálu jde o šetření času, energie a peněz. Ne každého baví ráno přemýšlet nad tím, co si oblékne a capsule wardrobe je skvělá alternativa pro lehčí život.

Budování capsule wardrobe je jak otázkou osobního stylu, tak i prostředí, ve kterém žijete. Jakmile někdo bydlí v tropech, nebude muset řešit kabáty nebo zimní boty. Naproti tomu člověk ve Švédsku nebude šatník stavět na šortkách. Když mluvíme o našem podnebí, je dobré začít s tímto základem. A abyste to měl ještě snazší, připravili jsme kompletní checklist.

The Minimalist.
The Minimalist.

3 kalhoty (chinos, tmavé džíny, světlé džíny)

3 košile (formální, neformální a letní lněnou)

3 trička (nejlépe bílá nebo černá, ale ani námořnické není na škodu)

2 saka (sametové na akce další třeba tvídové na casual momenty)

1 bomber

2 hladké kašmírové svetry

2 kabáty (peacoat a trenčkot)

1 perfektní černý oblek

2 šortky na léto

4 páry bot (sneakers, boots, oxfordky, espadrilky)

Lidi jako Bill Gates, Steve Jobs nebo Mark Zuckerberg vybrousili umění capsule wardrobe do naprosté dokonalosti tím, že stále nosí to samé. Při nakupování se držte několika zásadní pravidel. Vyhněte se výrazným barvám, vzorům nebo logům. U těch už musíte více uvažovat nad kombinacemi. Naproti tomu tlumené odstíny modré, béžové a šedé budou fungovat vždycky.