(styl) Co dělat, aby vám nebylo horko

main

Venku je úmorně a bude hůř. Čeká nás horké léto a s tím pocení, lesknutí obličeje a s tím i nepříjemný pocit, že je vám prostě hrozně. Pokud milujete horko a celý tento stav, nemusíte číst dál.

Co se oblečení týče…

Když je skutečně horko, nepomáhá téměř nic. Můžete však udělat aspoň pár věcí, aby vám bylo pohodlněji. Nenoste těsné černé oblečení. Ano, sice teď každý nosí černé džíny s vanskami, ale žijeme jen jednou a ony lněné volné chinos vypadají stejně stylověji.

Soustřeďte se na kvalitní materiál. Přírodní len chladí a z umělých materiálů se dělají domácí přenosné sauny. A je to poznat i na obleku – zatímco v přírodním vám bude relativně pohodlně i ve třiceti stupních, oblek z umělotiny bude jak plánovaná a časovaná sebevražda horkem. O polyesterových košilích ani nemluvě. Nedělejte to sobě, nedělejte to svojí kůži.

Co se péče týče…

Nechte se ostříhat víc na krátko. Třeba si to ani neuvědomujete, ale vlasy dělají hrozně moc. Čím kratší, tím lépe vám bude. Kupte si osvěžující minerální vodu ve spreji – můžete ji používat během celého dne a vždycky chytíte příjemnější a svěžejší obličej. I když se budete potit z každého póru, tohle je jak mořský větřík.

Dejte si deodorant i „jinam“. Deodorant nemusíte používat jen v podpaží. V obzvláště horké dny je dobré dát si ho třeba přes hrudník. A na další místa, která vás napadnou. Jen pokud je tedy ve spreji – mazat se úplně všude tuhým není úplně hygienické. A hlavně ani příjemné.

Pijte víc vody a pijte teplé nápoje…

I když se to zdá jako šílenost, je to stará babičkovská rada. Když je vážně horko, nic nepomůže tolik, jako teplá káva. Organismu se začne sám od sebe ochlazovat a celkový efekt je mnohem lepší než sklenice plná ledu. Nicméně pít samotnou vodu v pokojové teplotě je ještě zásadnější. Když dostatečně hydratujete, organismus se nezahřívá tolik.

Celkově není možné přestat se potit, ale všechny aspekty – jako třeba i velmi kořeněné jídlo, přemíra kofeinu, alkohol, nebo stresové situace pocení způsobují.

Foto: Pinterest

Text: Václav Mensa