(styl) Dioptrické brýle k vašemu tvaru obličeje

main

Clark Kent a Wonder Woman si možná mysleli, že brýlemi skryjí svou identitu, ale jak řekl Tom Ford, muž by měl nosit ironické brýle naprosto neironickou cestou a podpořit tak svůj look. 

Pokud musíte nosit dioptrické brýle, asi víte, že to není jen jako zábava. Lidi, co vidí dobře a nosí brýle jen jako doplněk si často neuvědomují, že šílené částky za výrobu sklíček se správnými dioptriemi, nekonečné kontroly zraku u doktora a taky strach, že si brýle rozbijete jsou všechno, jen ne zábava.

Nicméně brýle mohou být nejvýraznějším doplňkem, který budete nosit stále a stejně jako parfém se stane součástí vašeho osobního stylu. Zajímavé, někdy až excentrické brýle nejsou pro každého. Někomu bude vyhovovat hlavně funkčnost, ale pokud na sebe alespoň v nějaké míře dbáte, není důvod, proč nespojit styl a funkčnost.

Burberry
Burberry 
Kingsman x Cutler And Gross
Kingsman x Cutler And Gross

Tvarů obličejů je sice několik, ale dají se rozřadit do tří základních skupin. Kulatý, hranatý a protáhlý. U kulatých obličejů – a ať už je to genetika nebo jen pár kilo navíc, je nejlepší zvolit něco kontrastního, jako třeba hranaté obroučky. Opticky vyrovnají váš obličej a od kulatých tváří odvedou lehce pozornost.

Muži s hranatým obličejem mají obvykle širokou a ostrou čelist. Ano, vyhráli jste genetickou loterii. Zvolte brýle méně nápadné. Tenké obroučky nebo třeba úplně bez obrouček. Váš obličej má už tak výrazný tvar, není potřeba mu dodávat víc.

Gucci
Gucci
Dior
Dior
Calvin Klein
Calvin Klein

Protáhlý obličej nebo obličej do tvaru broušeného diamantu s ostřejší bradou je perfektní, protože se můžete bavit zajímavějšími brýlemi. Kulaté brýle, brýle s širší linkou na horní části – to všechno bude fungovat.

Oakley
Oakley
Oliver Peoples
Oliver Peoples
Paul Smith
Paul Smith
Prada
Prada
Thom Browne
Thom Browne

Pokud si chcete být skutečně jistí, že vaše brýle jsou nejlepší pro váš tvar obličeje, existuje zlaté pravidlo. Vezměte s sebou až nechutně upřímného kamaráda. Někoho, kdo vám rovnou řekne, že vypadáte jako idiot a nebude nic balit do cukru.

Foto: Archivy značek.