(styl) Jak nosit péřovky a nevypadat jako v první třídě

5ce58453718b812e14329333d764754b

Není vůbec žádné překvapení, že péřové bundy nepatří k lichotivým součástem šatníku. Camel coat nebo trenč bude vždy vypadat uhlazeněji a sofistikovaněji, ale! Zima nebude trvat jen do vánoc a má být mnohem hůře, takže možná všichni uvítáme oděv, ve kterém vypadáme dobře a je nám pohodlně, než jen vypadat oslnivě a nechat si mrznout zadek.

Za chvíli začne zima a je na čase začít se připravovat. Občas najít správnou péřovku může být stejně složité, jako najít dobré boty nebo džíny.
Péřové a prošívané bundy nemusí být jen neforemný kus oděvu, budeme-li předpokládat, že na lyže nosíte jinou, než do kanceláře.
Office look

puffer-jacket-img-5
Důležité je zvolit tlumené barvy. Prošívaná bunda v šedé, modré nebo třeba army zelené půjde i k černým kalhotám, chelsea a hladkému batohu.

Tom Ford, info o dostupnosti v The Brands.
Tom Ford, info o dostupnosti v The Brands.

Hory look

pufferjackets1
Když chcete, aby vám bylo vážně teplo, ale pořád vás zajímá, jak vypadáte. Look na hory nemusí znamenat něco, v čem se vám bude lavina vyhýbat, protože i na ni budou ty barvy moc. Péřová parka s velkou kožešinou kolem kapuce bude k džínám a dobrému svetru naprosto super.

Colmar. Info o ceně v obchodě.
Colmar. Info o ceně v obchodě.

Voják ve volném čase

puffer-jacket-img-8
Péřová bunda může působit neuvěřitelně chlapsky a přitom módně. Sice to je zvláštní kombinace, ale nejdeme přímo po looku z runwaye, spíše ten moment, když na někoho koukáte a on je naprosto nenásilně vkusný, elegantní a přitom se zdá, že nad tím nepřemýšlel.

Colmar. Info o ceně v obchodě.
Colmar. Info o ceně v obchodě.

 

Jak v peřině 

2a_kabat_14.180Kc_Colmar Originals_OriginalsByOriginals_muzi

Obrovský péřový kabát taky nemusí vypadat nemístně. Musíte ho ale zahrát na vysoké módní notě. Balenciaga a podobné značky je dělají už skoro každý rok a čím větší, tím lepší. A ač nepodporujeme ošklivou módu, spousta lidí se do takového kabátu oblékne. Takže, když už, obujtek němu extrémní tenisky, velkou mikinu a nejlépe úzké džíny, aby se to celkově uklidnilo.

Balenciaga. Info o dostupnosti v The Brands.
Balenciaga. Info o dostupnosti v The Brands.

 

Co nedělat?
Jak již bylo zmíněno zde několikrát – a všude jinde milionkrát – neexistuje jediný logický důvod, proč nosit něco, co jest určeno na zimní sportování kdekoliv jinde, než na zimním sportování.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.